Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Hypnotizér Jakub Kroulík

  pondělí 17.2 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

  Přednáška.

 • Mentalista

  pondělí 17.2 18:00 - Spektrum Sezimovo Ústí

  Přednáška.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Předsedou krajské ČSSD byl znovu zvolen Jiří Zimola

TÁBOR - Je zvoleno. Delegáti jihočeské krajské konference ČSSD projevili velkou efektivitu práce - stihli poobědvat řízek s bramborovým salátem a přitom odvolit. V tuto chvíli je jasné, že Jiří Zimola obhájil svou předsednickou funkci, dostal 98 hlasů proti 66 hlasům, které dali delegáti Ondřeji Veselému z Písku. Zbylé hlasy do celkového počtu 176 účastníků byly neplatné.

Nyní bude následovat volba krajského předsednictva, které pak už jen mezi sebou zvolí místopředsedy. Volit se budou také jihočeští zástupci na celostátní konferenci ČSSD.

Jiří Zimola k průběhu dopolední diskuse řekl, že si vyslechl na svou adresu i oprávněnou kritiku - kvůli odstoupení z funkce statutárního místopředsedy strany i z oblasti komunální politiky. Poznamenal, že ale podle jeho názoru jsou za sociální demokracií, která od roku 2008 je v čele Jihočeského kraje, vidět výsledky. Přiznal, že po průběhu dopolední diskuse odhodil stranou projev, který si původně připravil, a reagoval právě na diskutovaná témata. Podle něj má jihočeská organizace zbytečně rebelantskou nálepku. "My chceme s lidmi mluvit otevřeně, nechceme se uchylovat k nějakým klišé," řekl.

K odstoupení z funkce statutárního místopředsedy se vrátil poznámkou, že důvodem pro něj bylo, že nebyl schopen prosadit pružnější stanovy nebo přeregistraci členů, která by odstranila černé duše. "Neviděl jsem pro to širší podporu a například za svůj výrok z loňského března, že by občané měli mít právo se referendem vyslovit o setrvání v Evropské unii, když mohli hlasovat o vstupu do ní, jsem od své strany dostal facku," řekl Zimola. Zdůraznil, že on je eurooptimista, ale vnímá, že pokud si ČSSD toto téma vytkne jako tabu, chopí se ho extremistické pravicové nebo i levicové strany a lidé jim budou naslouchat. "To je téma pro otevřenou diskusi a je na nás, abychom lidem uměli vysvětlit, že Evropská unie se musí reformovat, ale bez ní by se nám žilo hůř," dodal staronový předseda krajské ČSSD.

Připomněl také, že z jižních Čech přicházejí racionální návrhy, které později doznávají uplatnění. Například to byl právě Jihočeský kraj za vedení Jiřího Zimoly, který využil práva kraje dát legislativní podnět a navrhoval zdanění církevních restitucí - a to nyní ve sněmovně prošlo. "My jsme to tenkrát měli vydiskutované i s ústavními právníky. Církev byla skutečně oproti jiným restituentům zvýhodněna. Náhrady za nevydaný majetek neobdržela formou účelového příspěvku, kde by musela využití prokazovat. Čili dostala dar a dar se u nás zdaňuje. I za to jsem tenkrát schytal od tehdejšího vedení strany kritiku a jsem opravdu rád, že nynějším hlasováním ve sněmovně ČSSD konečně ve vztahu k církevním restitucím plní slib, který občanům dala v roce 2012."

Diskuse k článku - 48 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3 4  | Starší příspěvky »
 • JIŘÍ RIKI ŘEHÁČEK 

  Reagovat

   

  Blahopřeji

  Vloženo 4.2.2019 18:54:23

 • Práče 

  Reagovat

   

  To je ten stou chatou??Nebo ten jak se scházel tajně s lepšoprezidentem na hradě a lhal.A nebo ten jak neustále okopává kotníky ČSSD.Toho si kraj volí jako předsedu???Jaká prázdnota lidí v J.Č.

  Vloženo 28.1.2019 17:25:00

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  To můžou dělat jenom v politice být ve více funkcích. Nedělají Nic pořádně.

  Vloženo 27.1.2019 18:41:54

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Nic čistého v něm není.

  Vloženo 27.1.2019 18:38:53

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Přispěvěk byl skryt administrátorem, protože porušoval Pravidla pro vkládání příspěvků!

  Vloženo 27.1.2019 16:13:21

« Novější příspěvky 1 2 3 4  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace