Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Myslivecký ples

  sobota 18.1 20:00 - Radomyšl, KD

  K tanci a poslechu zahraje skupina Scéna.

 • Retro disco s Milošem Zemanem

  sobota 18.1 20:00 - Katovice, Sál KD

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Předsedou krajské ČSSD byl znovu zvolen Jiří Zimola

TÁBOR - Je zvoleno. Delegáti jihočeské krajské konference ČSSD projevili velkou efektivitu práce - stihli poobědvat řízek s bramborovým salátem a přitom odvolit. V tuto chvíli je jasné, že Jiří Zimola obhájil svou předsednickou funkci, dostal 98 hlasů proti 66 hlasům, které dali delegáti Ondřeji Veselému z Písku. Zbylé hlasy do celkového počtu 176 účastníků byly neplatné.

Nyní bude následovat volba krajského předsednictva, které pak už jen mezi sebou zvolí místopředsedy. Volit se budou také jihočeští zástupci na celostátní konferenci ČSSD.

Jiří Zimola k průběhu dopolední diskuse řekl, že si vyslechl na svou adresu i oprávněnou kritiku - kvůli odstoupení z funkce statutárního místopředsedy strany i z oblasti komunální politiky. Poznamenal, že ale podle jeho názoru jsou za sociální demokracií, která od roku 2008 je v čele Jihočeského kraje, vidět výsledky. Přiznal, že po průběhu dopolední diskuse odhodil stranou projev, který si původně připravil, a reagoval právě na diskutovaná témata. Podle něj má jihočeská organizace zbytečně rebelantskou nálepku. "My chceme s lidmi mluvit otevřeně, nechceme se uchylovat k nějakým klišé," řekl.

K odstoupení z funkce statutárního místopředsedy se vrátil poznámkou, že důvodem pro něj bylo, že nebyl schopen prosadit pružnější stanovy nebo přeregistraci členů, která by odstranila černé duše. "Neviděl jsem pro to širší podporu a například za svůj výrok z loňského března, že by občané měli mít právo se referendem vyslovit o setrvání v Evropské unii, když mohli hlasovat o vstupu do ní, jsem od své strany dostal facku," řekl Zimola. Zdůraznil, že on je eurooptimista, ale vnímá, že pokud si ČSSD toto téma vytkne jako tabu, chopí se ho extremistické pravicové nebo i levicové strany a lidé jim budou naslouchat. "To je téma pro otevřenou diskusi a je na nás, abychom lidem uměli vysvětlit, že Evropská unie se musí reformovat, ale bez ní by se nám žilo hůř," dodal staronový předseda krajské ČSSD.

Připomněl také, že z jižních Čech přicházejí racionální návrhy, které později doznávají uplatnění. Například to byl právě Jihočeský kraj za vedení Jiřího Zimoly, který využil práva kraje dát legislativní podnět a navrhoval zdanění církevních restitucí - a to nyní ve sněmovně prošlo. "My jsme to tenkrát měli vydiskutované i s ústavními právníky. Církev byla skutečně oproti jiným restituentům zvýhodněna. Náhrady za nevydaný majetek neobdržela formou účelového příspěvku, kde by musela využití prokazovat. Čili dostala dar a dar se u nás zdaňuje. I za to jsem tenkrát schytal od tehdejšího vedení strany kritiku a jsem opravdu rád, že nynějším hlasováním ve sněmovně ČSSD konečně ve vztahu k církevním restitucím plní slib, který občanům dala v roce 2012."

Diskuse k článku - 48 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • čtenář 

  Reagovat

   

  Všichni co sem píšete, tak si zametejte před vlastním prahem. Hlavně se pořádně koukněte co kam zmizelo během posledních 30 roků a kdo přitom tomu tady velel. Stačí jeden příklad: vepřín v Letech a zbytečně vyhozené miliony. Přitom nemá stát na nemocné děti. O tom ostatním ani nemluvím.

  Vloženo 27.1.2019 13:44:47

  • pertlíček 

   Reagovat

    

   Ne, co tady zmizelo za 30 roků, ale za sedmdesát, kdy tady vládnou komunističtí zloději, jedno zda ve vládě nebo v ostatních politických stranách. Komunismus je zlodějna, primitivismus a tupáctví a jeho vyznavači zloději, primitivové a tupci.

   Vloženo 27.1.2019 17:40:36

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    nikdo to nemohl napsat lépe

    Vloženo 28.1.2019 09:05:40

    Vaše reakce:

    Zbývá znaků: 1200
     
   • jan 

    Reagovat

     

    Máte to v životě jednoduchý. Každý neúspěch nebo neschopnost můžete hodit na komunisty. Paradoxně si i politici mohou libovat, že tu komunisti jsou. Když se něco nepovedlo, svedlo se všechno na ně. Ale když bylo třeba nějakých hlasů, ať už při volbě "demokratických" prezidentů nebo při podržení vlády či nějakého zastupitelstva ve městech, tak na to byli komunisti vždycky dobří. Já jsem se v životě dokázal o sebe a rodinu postarat, komunisty jsem k tomu vůbec nepotřeboval.

    Vloženo 28.1.2019 17:29:30

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    Komunisté jsou pořád stejní zloději. Nikdy se nezměnili a nikdy se nezmění. Proč komunisté kolem sebe takto nekopali v roce 1989? Garnitura, která je nahoře, nemá zájem hledat spravedlnost, chce jen panovat.

    Vloženo 2.2.2019 11:46:53

 • Honza 

  Reagovat

   

  Je to věc názoru. Podle mne si J. Zimola chybu s chatou odpykal, odstoupil a začíná od nuly. Chybu může udělat každý a politiků, kteří svoje chyby v životě nepřipustí je jako máku. Ty jsou vám asi milejší. A se Zimolovými názory na možnost referenda o vystoupení z EU nebo na restituce ty můžu jedině podepsat.

  Vloženo 27.1.2019 12:59:42

  • Jirka 

   Reagovat

    

   Zničil veřejnou dopravu kraje. Kam šly prachy, které tím "uspořil", nevíme. Ale princip, kterak k chatičce přišel, leccos napoví....

   Vloženo 27.1.2019 14:26:13

   • zástupný problém 

    Reagovat

     

    chata na Lipně byl jen dobře se v té době hodící zástupný problém na daleko důležitější kostlivce ve skříni. Pan Zimola dobře věděl,že si chatu obhájí ročními příjmy , které měl jako hejtman, dále v 9 . správních radách, v KV ČSSD a j., proto byla rekreační chalupa legálně získaná / za ty příjmy by obhájil i chaloupky dvě, /. Ale ,že k lukrativnímu místu dopomohli kamarádi /které s vícehejtmankou nevídaně obdarovávali miliony za manažerství nemocnic zřizovaných jč. KÚ je jiná.

    Vloženo 27.1.2019 15:21:54

    • ŽASNU 

     Reagovat

      

     Ty hloupej zástupnej probléme, být hejtmanem, členem 9 rad, KV ČSSD aj. to jeden člověk, aby byl efektivní, nemůže zastat. To je jen zdroj na zisk mamonu za odfláknutou činnost. Vy socani a komunisti jste opravdu dacani.

     Vloženo 27.1.2019 17:47:10

     • anonymní čtenář 

      Reagovat

       

      Není sedm milionů pro kamaráda za stavbu chaty jako sedm milionů v krabici od vína.

      Vloženo 2.2.2019 11:52:07

 • Daniel 

  Reagovat

   

  Blahopřeji Vám ke zvolení pane chataři z nemocničních peněz.Patříte spolu s panem Rathem k mým oblíbencům ve vaší straně.

  Vloženo 27.1.2019 12:38:10

 • Marie 

  Reagovat

   

  Ode mě taky gratulace.

  Vloženo 27.1.2019 12:03:27

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Ať jde raději učit, tam bude platnější. Čssd J.č pro obyčejného nevolníka, který díky Marii Terezii mohl získat dílec půdy a obhospořadovat jej, jsou bohužel v čele s p. Stránskou absolutně nevolitelní. Možná Hroch by mohl něco dokázat pro obyčejné nevolníky, kdyby tedy trochu Zamrkal. Ale kdyby tam šel pracovat p. Jech, tak to by mělo progres, ten pán má fakt koule.

  Vloženo 27.1.2019 04:11:28

  • Jirka Chatař? 

   Reagovat

    

   No nevím, když si představím, že tenhle pán učí moje děti.....
   Asi by bylo nejlepší, kdyby zůstal někde na okraji politiky, kde nemůže ničemu uškodit.

   Vloženo 27.1.2019 08:43:01

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace