Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

V Pasekách hořelo v kuchyni. Požáry vznikly i při pálení

PÍSECKO - V pátek 20. března hasiči ze stanice Písek zasahovali v Pasekách, kde byl ohlášen požár v kuchyni rodinného domu. Když hasiči k domu přijeli, byl jeho majitel z domu venku a uvnitř hořelo v kuchyni přímo u kamen uskladněné palivové dřevo. Hasiči do kuchyně natáhli jeden vysokotlaký proud a hořící dřevo uhasili. Na odvětrání domu nasadili přetlakovou ventilaci. Zároveň se hasiči postarali o majitele domu, který se nadýchal zplodin hoření. Dali mu inhalovat kyslík a poté jej předali záchranářům. Vyšetřovatel stanovil výši vzniklé škody na 20 000 korun. Příčina vzniku požáru je v šetření.

 

V pátek ve 13.43 pak hasiči z písecké stanice mířili do Putimi. U lesa se tu vymklo kontrole soukromé pálení. Hasiči požár porostu na ploše 40 x 30 metrů uhasili za necelou hodinu. Záchranka ošetřila jednu osobu, která byla popálená v obličeji.

V sobotu jeli milevští profesionální a hrejkovičtí dobrovolní hasiči do Přílepova, kde uhasili rozhořelé pálení. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace