Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Masopustní průvod masek

    neděle 16.2 13:00 - centrum města, Jindřichův Hradec

  • Kamarádi z televize III.

    neděle 16.2 15:00 - Kino Střelnice, Masarykovo nám. 107, Jindřichův Hradec

    promítání pro děti.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

V Přeštěnici se letos blýskne i kapela Mandrage

JIŽNÍ ČECHY - Zářící hvězdou 17. ročníku legendárního hudebního festivalu Open Air Musicfest Přeštěnice bude populární kapela Mandrage. Ta v pátek 30. června od 21 hod předvede svoji jedinečnou blyštivou show!

 

Česká pop-rocková kapela Mandrage oficiálně vznikla v roce 2001 v Plzni. Jednu z nejhranějších kapel současnosti tvoří pětice hudebníků – Víťa Starý (zpěv, kytara), Matyáš Vorda (bicí), Michal Faitl alias Coopi (basová kytara), Pepa Bolan (kytara, zpěv) a František Bořík (klávesy). V roce 2007 si kapelu po dlouholetém koncertování vzalo pod svůj patronát vydavatelství Universal Music, které rovněž vydalo jejich první desku - Přišli Jsme Si Pro Vaše Děti. Do širšího povědomí veřejnosti se však kapela dostala až po dvou letech, a to hlavně díky singlu Hledá se Žena. V roce 2011 spatřilo světlo světa album Moje Krevní Skupina, jehož singly Šrouby a Matice či Františkovy Lázně se okamžitě staly megahity a popularita kapely se mnohonásobně zvýšila. K tomuto albu také kapela uspořádala své první velké turné, které bylo brzy kompletně vyprodané. O dva roky později Mandrage představili svojí novou desku Siluety, která si kromě úspěchu u široké veřejnosti získala i respekt české hudební kritiky. Na podzim roku 2015 kapela vydala v pořadí již páté album Potmě jsou všechny kočky černý, které je oproti předchozím deskám více tanečně laděné a inspiruje se diskotékovou hudbou 70. a 80. let. Spolu s tímto albem vyšlo i bonusové DVD O(d) začátku se záznamem stejnojmenného akustického koncertu v pražském divadle Hybernia. V tomto roce Mandrage zvolňují v koncertní činnosti a věnují se přípravám další desky, která by měla vyjít letos na podzim. Kapela Mandrage obdržela za svojí dlouholetou kariéru celou řadu prestižních ocenění, můžeme jmenovat například cenu Anděl, Žebřík či ceny OSA. Více informací naleznete na www.mandrage.cz.

Legendární hudební festival Open Air Musicfest Přeštěnice se koná v pátek 30. června a v sobotu 1. července. Pro všechny nedočkavce je navíc na čtvrtek 29. června připraven festivalový večírek. Páteční program je pojat v rodinném duchu – vystoupí zde vycházející hvězda českého popu – zpěvák Sebastian, po kterém bude následovat fenomenální kapela Slza. Kromě kapely Mandrage se tento den můžete těšit i na skupiny Jelen, Fast Food Orchestra, Imodium či Rybičky 48 se svou speciální pyrotechnickou show. Festivalová sobota bude ve znamení rocku. Radio Stage a Fajn Rock Music Stage nabídnou pestrou přehlídku oblíbených českých kapel, jako je Škwor, Harlej, Citron, Alkehol, Zakázaný Ovoce a nebude zde chybět ani legenda české rockové hudby - Kamil Střihavka se svou skupinou Leaders. Na festivalu se také představí zajímavé hudební objevy včetně vítězů soutěží Šance Muzikus nebo Expedice Přeštěnice. Jako bonus je pro návštěvníky festivalu připraven bohatý doprovodný program v podobě již tradiční divadelně poetické stage a atraktivní exhibice bikerů Open Air Dirt Jam, která se zde bude konat již po šesté.

Vstupenky na festival lze zakoupit v Turistickém informačním centru Milevsko, v kanceláři Domu kultury Milevsko, na pokladně milevského kina nebo si je můžete opatřit online z pohodlí domova na portálu www.milevskem.cz a v dalších předprodejních sítích. Více na www.prestenice.cz, www.facebook.com/prestenice.

Chcete lístky zadarmo? 

Není nic jednoduššího. Stačí, když se podíváte do sekce SOUTĚŽE na našem webu anebo jen KLIKNETE ZDE. A pokud budete znát správnou odpověď a budete mít trochu štěstí při losování, může bý některý z další sady lístků právě váš. 

-PR-

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace