Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Třídní koncert ZUŠ

    pondělí 27.1 17:00 - Vimperk, ZUŠ

    Koncert nástrojů: fagot, flétna, klarinet, saxofon.

  • Ladislav Špaček - Etiketa není věda

    pondělí 27.1 19:00 - Třeboň, Divadlo J. K. Tyla

    Etiketa není věda aneb O etiketě vážně i vesele.

Zobrazit všechny události
 

Zápisy do prvních tříd se rozběhly

JIŽNÍ ČECHY - Letošní zápisy do prvních tříd nově probíhají až v dubnu místo obvyklého ledna a února. Ministerstvo školství si od tohoto posunu slibuje především snížení počtu odkladů povinné školní docházky. Během dubna by zápisem měli projít všichni předškoláci, v Jihočeském kraji jde podle odhadů o 7200 dětí.

Pokud chtějí rodiče pro své dítě odklad školní docházky, musejí dodat zprávu z odborného poradenského pracoviště nebo od klinického psychologa, které odklad doporučuje. Tyto dokumenty je však nutné dodat do školy do konce dubna. Vzhledem k přetlaku ve školských poradenských zařízeních je nemožné během měsíce získat termín na schůzku. Rodiče uvažující o odkladu školní docházky pro své dítě tedy procházejí poradenskými centry dříve, než v minulých letech, aby stihly všechny materiály dodat včas. Což se někdy stává předmětem kritiky, podrobněji můžete číst zde.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace