Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Železní hasiči tentokrát zápolili i s tmou

Na konci tratě měl dost i vítěz kategorie master Jaroslav Říha.

Na konci tratě měl dost i vítěz kategorie master Jaroslav Říha.

MILEVSKO - Náročné disciplíny TFA - tedy soutěže železných hasičů, absolvovali účastníci Milevského poháru tentokrát v noci. Výsledky se vyhlašovaly hodně časně ráno v neděli 23. srpna. Milevský pohár TFA tak má za sebou třetí díl - první se odehrál v podmínkách zimního stadionu, druhý na rozhledně Kuníček u Petrovic. Ročník se uzavře zářijovou soutěží na milevském náměstí s výstupem na věž kostela. Pořadatelem seriálu je milevské záchranářské sdružení Racing rescue a partnerem soutěže byla firma FAST Kovošrot.

 

Návštěvníci parku Bažantnice, kde se o uplynulém víkendu odehrával program milevského posvícení, měli příležitost vidět i soutěž železných hasičů. Na odpoledne byla připravena dráha pro děti. Pak už nastoupilo 11 žen, 18 mužů a 11 účastníků kategorie master, kteří trať absolvují navíc v plné výstroji včetně dýchacího přístroje. V této jedenáctce byla i jedna superodvážná žena - Ludmila Humpálová ze Sboru dobrovolných hasičů Řepy. 

Vítězem této nejnáročnější kategorie, kdy na trati bylo třeba například vytahovat vzhůru břemena, přemísťovat 85 kilovou figurínu, prolézt zakouřenou rourou nebo překonávat bariéru, se stal Jaroslav Říha z SDH Kostomlátky před Pavlem Kouříkem z SDH Díly a českým reprezentantem v této disciplíně Dušanem Plodrem z SDH Králův Dvůr. V cíli bylo vidět, že se závodníci vydali ze všech sil.

V mužích pak zůstalo prvenství doma, vybojoval ho Petr Dvořák z SDH Kučeř, který si výborně vede i v celém seriálu. Stříbro získal Lukáš Jenší z SDH Krč na Protivínsku a třtí byl Antonín Rendl z SDH Česká Kubice. 

Zástupkyni měli hasiči z milevského regionu na pomyslných stupních vítězů i v soutěži žen, kdy mezi první Markétu Chvátalovou z SDH Dolní Jirčany a třetí Ludmilu Humpálovou z SDH Řepy se probojovala Kateřina Mikulášová z SDH Srlín. 

Obdiv patří všem. K soutěži se vrátíme i v Milevských novinách. 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace