Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Místo pro přecházení je v Hradišťské ulici umístěno správně

PÍSEK - Po otevření nové obchodní galerie v Hradišťské ulici se na město obrátilo několik občanů, kteří zpochybňovali projekt realizovaného dopravního řešení. Požadovali nahrazení stávajícího místa pro přecházení, na kterém musí chodec dát přednost projíždějícím autům, klasickým přechodem typu zebra, kde je to s předností naopak. Proto si město objednalo odborný posudek, ze kterého vyplývá, že projektantem zvolené řešení je zcela v souladu s příslušnou normou.

Současně se jeden z občanů pozastavoval nad tím, že jsou na tomto místě pro přecházení realizovány naváděcí prvky pro nevidomé jako na přechodu, což podle něj může znamenat pro nevidomého nebezpečí střetu s vozidlem. Ani tato námitka však není oprávněná, protože naváděcí prvky na přechodu a na místě pro přecházení se od sebe hmatově odlišují, takže nevidomý dokáže bezpečně rozlišit, zda se nachází na přechodu nebo na místě pro přecházení.

To že jsou klasické přechody typu zebry bezpečnější, než místa k přecházení už dávno neplatí. V současném provozu jsou to právě takto označené přechody, na kterých dochází k největšímu množství střetů chodců s auty. Právě proto byly výše citovanou normou stanoveny přesné podmínky, za kterých lze na pozemních komunikacích přechody zřizovat a tam, kde tyto podmínky naplněny nejsou, doporučují dopravní experti místo přechodů zřizovat právě zmiňovaná místa pro přecházení.

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Petr 

  Reagovat

   

  Ano, slyším arogantního vedoucího odboru dopravy MÚ Písek.:-)

  Vloženo 11.9.2017 15:54:59

 • Karel 

  Reagovat

   

  To jsou experti, ze ani nedomysleli, když vyjíždí auto z kruh.objezdu, tak bliká doprava a automobil vyjíždící z galerie si mysli, ze odbočuje ke galerii a nedá mu přednost!

  Vloženo 8.9.2017 13:36:43

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Co se divíte. Všichni na úřadě jsou děsně chytří.

   Vloženo 8.9.2017 20:02:10

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace