Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Trio SOČR ~ Píseň písní

    neděle 26.5 19:00 - Písek, KD

    Třetí z Píseckých nokturen 2019 bude ve znamení Písně písní v podání Tria Symfonického Orchestru Českého Rozhlasu. (Původně plánované Tilia Trio se zpívajícími saxofony bohužel pozdě zjistilo kolizi termínu s Pražským jarem)

  • Host Blatenských listů - Spisovatel Jan Měšťan

    neděle 26.5 18:00 - Blatná, Kavárna Železářství U Šulců

Zobrazit všechny události
 

Mořští orli zahynuli na následky otravy karbofuranem na Jindřichohradecku

Ilustrační foto , Autor: Pixabay.com

Ilustrační foto     Autor: Pixabay.com

JINDŘICHOHRADECKO - Dva kriticky ohrožení orli mořští byli nalezeni mrtví na území obcí Pohoří a Mostečný. O nálezu se policie dozvěděla 22. února, oba orly tehdy zajistila a odvezla na pitvu. Těla byla podrobena zkoumání ve Státním veterinárním ústavu v Praze a Jihlavě.

 

Výsledky zkoumání poukázaly na fakt, že v těle dravých ptáků byl přítomen karbofuran. „Případem otravy orlů mořských se i nadále zabývají jindřichohradečtí kriminalisté. Zatím neznámý pachatel se dopustil přečinu  neoprávněné nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami," informuje Hana Millerová, policejní mluvčí.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace