Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Krampus

    sobota 14.12 15:00 - Kaplice, město

  • Adventní koncert k 200. výročí narození Františka Gregory

    sobota 14.12 17:00 - Písek, Kostel Narození Panny Marie

Zobrazit všechny události
 

Muzeum středního Pootaví připravilo trasy výletů. Tentokrát do Vodňan a Protivína

Tohle není preparovaný exponát, ale živý krokodýl z Protivína.

Tohle není preparovaný exponát, ale živý krokodýl z Protivína.

STRAKONICKO – Muzeum středního Pootaví nemůže kvůli generální rekonstrukci pořádat obvyklé výstavy. K dispozici má pouze černou kuchyni. Pro letošní jarní a letní sezonu ovšem muzejníci přistoupili k jinému typu expozic. Zvolili panelový styl a připravené zajímavosti prezentují na panelech na třetím hradním nádvoří. Aktuálně se jedná o výstavu Tipy na výlety po okolí. Nejen turisté, ale často i místní se ptají, kam vyrazit, aby toho viděli co nejvíce. Muzeum vypracovalo dvanáct tras do maximálně čtyřiceti kilometrů, kdy start je vždy ve Strakonicích na hradě. Přijměte tedy pozvání k putování po strakonickém regionu. Možná objevíte krásná místa, o kterých jste ani nevěděli.

Trasy jsou určené pro jízdu autem, ale podle slov ředitelky muzea Ivany Říhové jsou vhodné i pro cyklisty, protože většina vede po silnicích třetích tříd. Během prázdnin vám jednotlivé trasy a zastavení prostřednictvím muzea zprostředkujeme.

Trasa číslo 3 měří 41 kilometrů
Až si prohlédnete strakonický hrad ze 13. století, popřípadě vyšplháte na věž Rumpál, která byla postavena za Bavora II. v roce 1260 a měří 35 metrů, můžete naskákat do auta a vyrazit směr Vodňany, od roku 1400 města královského a také města rybářů. Ve Vodňanech v místním muzeu a galerii běží několik výstav najednou, v galerii je pamětní síň Františka Heritese a Julia Zeyera a sál Mikoláše Alše. Své půvabné muzeum má i střední rybářská škola. Je věnováno hlavně historii rybářství, ale jsou zde k vidění i akvária s živými cizokrajnými rybami. Během prázdnin má rybářské muzeum otevřeno denně kromě pondělí a hodinové prohlídky začínají v 9, 10, 11, 13, 14, 15 a 16 hodin. Ze Strakonic do Vodňan je to 26 kilometrů.
Z Vodňan se lze vypravit do Protivína vzdáleného 8 kilometrů. Tady mají v budově bývalé školy zajímavé muzeum s novými moderními expozicemi z roku 2012. Představují pravěké a raně středověké osídlení na Blanici, exotický svět hmyzu, pod mořskou hladinou, hor, savan, pouští, pralesů a mořských pobřeží. A je tu také unikátní krokodýlí zoo s více než sto krokodýly.
Z Protivína je to 7 kilometrů do Selibova, kde se nachází Pohádková kovárna s muzeem české pohádky.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace