Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Vánoční pásmo 4

    neděle 8.12 15:00 - Kino Střelnice, Masarykovo nám. 107, Jindřichův Hradec

    Vánoční pásmo pohádek.

  • Jindřichohradecký symfonický orchestr

    neděle 8.12 19:30 - Kaple sv. Maří Magdaleny, Kostelní I / 20, Jindřichův Hradec

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Na Bechyňských dotecích se těšil zájmu bleší trh

Bleší trh nabízel rozmanitý výběr.

Bleší trh nabízel rozmanitý výběr.

BECHYNĚ - Městská slavnost Bechyňské doteky o tomto víkendu opět udělala z Bechyně cíl stovek návštěvníků. Slavnost začala v pátek divadlem a vystoupením hudebního soubor La Pellegrina v Klášterní zahradě, dnes pokračovala vystoupení hudebníků a divadel a také řemeslný trh na náměstí, v parku byl připraven program pro děti. Městské muzeum lákalo na tradiční bleší trh, který se koná jednou do roka.

 

Lidé přinášejí zbytné věci do muzea během celého roku a zájemci si je pak mohou na bleším trhu koupit. Cenu si stanoví sami, nejčastěji dávali padesátikorunu a jak prozradila Anna Vrábková, odnášeli si hlavně keramiku, oblečení, a knížky. Jedna z návštěvnic tak na bleším trhu objevila úplně nový topinkovač a za padesátikorunu ho koupila pro babičku. K mání byly třeba i staré gramodesky. 

Správkyně muzea Jana Janáčková zmínila, k čemu pak slouží výtěžek z blešího trhu. Muzeum z něj restauruje dřevěné sochy z depozitáře. Už se podařilo zrestaurovat jednu sochu svatého Jana Nepomuckého, další socha stejného světce a socha svatého Zikmunda na restaurování čekají. Bleší trhy a kasičky pro tento účel po městě už vynesly 25 tisíc korun. 

V neděli Bechyňské doteky skončí slavnostní poutní mší v klášterním kostele od 9.30 hodin. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace