Na křenovický sraz veteránů se sjelo na dvěstě legend

KŘENOVICE - Louka u Křenovic na Písecku hostila o víkendu po roce opět sraz veteránů. Strojů hodných obdivu se sjely dvě stovky a devadesát z nich se zapojilo do orientačního závodu po kraji. Křenovická jízda, kterou pořádá Klub historických vozidel Křenovice, se konala už posedmé. Věrní účastníci se na ni vracejí a přibývají noví.

V sobotu navečer pak byly vyhlášeny výsledky v kategoriích motocyklů a aut do roku výroby 1950 a nad rok 1950 až do roku 1986. Veterán musí být starší třiceti let, ale na srazy s oblibou přijíždějí i majitelé unikátů, které se veteránské hranici už přibližují. I ty byly oceněny ve své kategorii youngtimerů.

Udělovaly se ceny za nejlepší dobové oblečení - to dostala posádka jeepu ze Soběslavu a taky čtveřice ze staré oktávky, která byla jak vystřižená z módního žurnálu 60. let. Smolařem srazu se stal Martin Janoušek, majitel Škody 105, která sice vyjela na trať závodu, ale skončila vzápětí v servisu. Cenu největšího magora srazu si odnesli Otík a spol., postavy z filmu Vesničko má, středisková. Moderátor Marek Odrobina přednesl i nejlepší oceněnou básničku na téma srazu.

Absolutními vítězi napříč kategoriemi se stali s nejlepšími dosaženými časy Tomáš Soušek z Prahy, který jel na Toyotě land cruiser, stříbrný věnec dostal Lukáš Hrbek z Písku, který startoval s vozem BMW 535i, a třetí místo patřilo Vratislavu Procházkovi z Pelhřimova s polským Fiatem 125.

Na sobotní večer pak bylo připraveno promítání kultovního filmu Únos aut.

Do středečních Jihočeských týdeníků pak chystáme kompletní přehled vítězů jednotlivých kategorií a další zajímavosti.