Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Ples ZOD Čepřovice

    pátek 28.2 20:00 - Čepřovice, KD

    K tanci a poslechu hraje kapela Scéna.

  • Nathanika

    pátek 28.2 19:00 - Písek, Hospůdka U šesti strun

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Na Mozolově se rozdaly medaile v soutěži Plamen 2019 okresu Písek

MOZOLOV - V areálu rekreačního střediska Mozolov u Nadějkova se v sobotu odehrála jarní část požární soutěže Plamen 2019 dětských hasičských týmů z píseckého okresu. S napětím se čekalo zejména na vítěze v kategorii starších hasičů, kde po podzimní části měly týmy Chyšek a Dobrošova stejně bodů. Celkový vítěz pojede 22. června reprezentovat okres Písek na krajské kolo Plamenu do Bechyně. V kategorii mladších hasičů a přípravky se ještě krajské kolo nekoná.

Starší hasiči absolvovali v sobotu tři disciplíny - požární útok CTIF s džberovkou, štafetu CTIF a klasický požární útok s motorovou stříkačkou. Mladší hasiče a přípravku již v jarní části čekal jen klasický požární útok. Všechna družstva ale měla za úkol přivézt také kroniku, aby doložila svou celoroční činnost.

Ve starších hasičích dorazilo na jarní část devět týmů, mladších bylo deset a přípravy čtyři. V boji o účast na krajském kole starších hasičů nakonec prvenství stejně jako před rokem putovalo do Chyšek. Soupeři z Dobrošova, kteří šlapali Chyšeckým po podzimu na paty, tentokrát zůstali za svým rivalem v klasickém útoku i štafetě CTIF. Dobrošovští předvedli v sobotu nejrychlejší útok CTIF, ale to na dotažení na Chyšky nestačilo. 

Celkovým vítězem Plamenu 2019 v kategorii starších se tak staly Chyšky se součtem bodů za dosažená pořadí 13, druhý je Dobrošov se 14 body, třetí Branice (33), čtvrté Bernartice (34), páté Milenovice (37), šestý Žďár (40), sedmá Květuš (42), osmá Vráž (43), deváté Kestřany (58), desáté Milevsko (65), jedenácté Podolí I(68), dvanáctý Zbelítov (80) a třináctý Ostrovec s 86 body. Týmy, které se jarní části neúčastnily a tím ani nepředložily kroniku, byly zatíženy 20 body navíc.

Plamen 2019 v mladších hasičích vyhráli hasiči Květuše (ve čtyřech soutěžích šest bodů za pořadí!), druhý skončil Dobrošov (9), třetí Chyšky (14), čtvrté Bernartice (25), páté Podolí I (26), šestá Vráž (26 - při shodě bodů rozhoduje požární útok), sedmé Milenovice (27), osmý Přeborov (29), deváté Kestřany (34), desátá Vráž (35) a jedenáctá Heřmaň (58 - z toho dvacet za sobotní nepředložení kroniky).

Soutěž přípravek vyhrála Vráž před Květuší, Přeborovem a čtvrtá skončila přípravka Dobrošova. Další zajímavosti už ve středu v novinách. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace