Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Na Prachaticku se nakazili koronavirem další tři lidé. Nemocných v kraji je 22

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Do páteční 14. hodiny potvrdily laboratoře českobudějovické nemocnice tři nové pozitivní případy nákazy koronavirem COVID – 19. Celkem je tak v Jihočeském kraji potvrzeno 22 nemocných. V nařízené povinné karanténě je v současné době přibližně 1400 Jihočechů.


„Všechny tři nové případy byly zjištěny na Prachaticku. Všechny tři pozitivně testované osoby už byly v nařízené karanténě. Díky povinné domácí izolaci se tak počet nových rizikových kontaktů nezvýšil," uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

V trojici nemocných jsou dvě ženy a mladý muž. „V prvních dvou případech se jedná o přenos nákazy v rámci rodiny pacienta, který už byl pozitivně testován a byl v karanténě. Jde tedy o kontaktní onemocnění v rámci rodiny. Třetí nemocnou je žena po kontaktu s jiným už dříve hlášeným nemocným," zdůraznila krajská epidemioložka Jitka Luňáčková. „Celkem v kraji evidujeme k dnešnímu dni 22 případů onemocnění COVID-19," dodala.

Od pátku budou při hodnocení zdravotního stavu pacientů lékaři přihlížet k možnosti mezilidského přenosu tohoto onemocnění a hodnocení jako onemocnění kontaktního. „Nemusí se již jednat vždy pouze o importovaná onemocnění ze států s vysokým rizikem přenosu, ale k nákaze může dojít i při kontaktu v rámci běžných činností. Proto je důležité sledovat a dodržovat nařizovaná opatření tak, aby počet kontaktních onemocnění byl co nejnižší," zdůraznila Jitka Luňáčková.

 

Diskuse k článku - 3 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  velice hloupé je,že se údaje o počtu nakažených rozcházejí.Na Seznamu je napsáno,že Jč kraji je 16 případů,zde 22.

  Vloženo 21.3.2020 10:02:28

 • dědek 56 

  Reagovat

   

  Což takhle zveřejnit seznam obcí s počtem nakažených. A neříkejte, že to nejde. Viz Zlínsko!

  Vloženo 21.3.2020 08:44:09

  • pan Obezřetný 

   Reagovat

    

   … Přesně. Když vím, že … poliklinika, znám i rizikový patro a byl jsem tam, odvodim si podle data moje rizika a podle toho se zařídím.

   Vloženo 21.3.2020 10:19:39

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace