Na přeplněném píseckém sídlišti Jih se začíná rýsovat další parkoviště
PÍSEK – O stavbě parkovacího domu na sídlišti Jih v Písku redakce informovala nedávno. Teď se otevírá možnost budoucích kapacit pro parkování na sídlišti, kterému se také nevyhnul automobilový boom. Projekt vzniká ve spolupráci s developerem, který chystá stavbu bytových domů na jižním okraji sídliště u silnice na Smrkovice.
V této lokalitě sídliště Jih má město Písek pozemky, na kterých plánuje vybudovat komunikaci s parkovacími stáními a dále je zde možné vybudovat dva až tři bytové domy. S developerskou společností Bidli Development, která vlastní sousední pozemky v této lokalitě. Výstavba bytů na okraji sídlišti Jih představuje podle radnice důležitý prvek rozvoje.
Písecké zastupitelstvo v březnu 2026 přijalo usnesení, kterým schválilo, že město Písek má zájem o zpracování této projektové dokumentace za cenu 1,5 milionu korun. „S ohledem na to, že společnost Noza projektuje i navazující stavby v lokalitě pro společnost Bidli v Písku, je vhodné, aby projektovou dokumentaci zpracovávala právě tato firma.“
Město Písek má s developerskou společností Bidli uzavřené memorandum o spolupráci. „Investor koupil pozemky pro výstavbu. My tak máme také možnost stavby bytového domu, ale jako první bychom rádi vybudovali ulici s parkováním pro zhruba 100 automobilů. Byla schválena projektová dokumentace na naši část stavby ulice, která vede až téměř ke školce. Bude to ulice s obratištěm, jako je například Truhlářská ulice. Mohlo by to pomoci parkování na sídlišti Jih,“ říká starosta Písku Michal Čapek.
Samotné práce budou probíhat v návaznosti na činnost developera, aby byly koordinované. „My bychom zatím řešili parkování a připravovali stavbu bytových domů, případně domů se smíšenými službami,“ líčí starosta. Reálně je podle něj možné stavbu očekávat do dvou let.

Diskuse k článku