Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Na táborském Jordánu cvičí profesionální hasiči. V pondělí začne i odlov ryb

TÁBOR - Hasičský záchranný sbor v Táboře oznámil, že dnes a pak v pondělí 16. září a a v pátek 20. září bude provádět na hladině údolní nádrže Jordán cvičení. Jak sdělil Michal Paleček z HZS Tábor, jedná se o každoroční výcvik jednotky. Práce na klidné hladině absolvují všichni hasiči z požární stanice Tábor, tj. 39 výjezdových hasičů + instruktoři. Požární stanice Soběslav má výcvik zase v jiné lokalitě.

 

Předmětem výcviku je práce na vodě - ovládání a manipulace se záchranným člunem, jízda s motorem i pádly, nácvik záchrany tonoucích osob, vyhledávání osob, zopakování zásad bezpečnosti práce, návyky práce s ochrannými prostředky a další. „Činnost veřejnosti by neměla být nijak významně narušena. Může dojít vlivem člunu k rušení klidu rybářů v okolí výcviku," uvedl Michal Paleček.

Většinou bude hlavní čas výcviku v době od 8 do 15 hodin, záleží i na počasí. Jednotky provádějí výcvik nejčastěji v oblasti plovárny či pod mostem z důvodu dobrého nástupu na vodní plochu.

V pondělí 16. září na Jordánu začne také dlouho plánovaný, zhruba týdenní odlov rybí obsádky, který organizuje českobudějovické Biologické centrum Akademie věd ČR. Obě akce – hasičské cvičení i odlov ryb - se ve dvou dnech uskuteční koordinovaně, nebude docházet k žádným kolizím.

Diskuse k článku - 6 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Je to na "Ropáka 2020"!!! Nemáme zdaleka jen odbahněnou půlku Jordánu, jsou tu další "záslužné činy". Vydalo by to na obsáhlý referát.

  Vloženo 12.9.2019 17:49:49

 • Karel 

  Reagovat

   

  Ta fotka je boží. Takové azuro není k vidění ani v Chorvatsku :-)
  Tak je to u nás se vším….

  Vloženo 12.9.2019 17:16:11

  Vaše reakce:

  Zbývá znaků: 1200
   
 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Obrázek Jordánu neodpovídá skutečnosti. Voda v něm není ani zdaleka tak azurová, ale vypadá jak hustá špenátová polévka. Před pár lety se zde utopilo několik set milionů, za účelem zkvalitnění vody i zpříjemnění koupání. Fakt dobrá investice...:-(

  Vloženo 12.9.2019 12:47:51

  • poplatník daně z nemovitosti 

   Reagovat

    

   To odbahnění stálo přes 400 melounů. To se někdo napakoval.. Kdo asi??

   Vloženo 12.9.2019 15:29:10

   • anonymní čtenář 

    Reagovat

     

    a sedí někdo z nich na radnici ??

    Vloženo 12.9.2019 16:42:38

   • Karel 

    Reagovat

     

    Já bych to upřesnil a nazval bych to částečné odbahnění.
    Od mostu přes Jordán směrem na Náchod se ani nehráblo.

    Vloženo 12.9.2019 17:12:02

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace