Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Na Vláďu Fořta se vzpomínalo po Sparťansku

 Autor: Pavel Pubal

    Autor: Pavel Pubal

KOVÁŘOV – V sobotu 10. srpna se uskutečnil na fotbalovém hřišti v Kovářově Memoriál na počest Vladimíra Fořta, kovářovského patriota a Sparťana, který nás opustil v loňském roce. Od 12 hodin byly na programu oba semifinálové duely hrané na 2x 25 minut, poté se na hřišti představil ve vloženém taháku dne Výběr Kovářova proti staré gardě Sparty Praha. Celou akci pak uzavřely duely o konečná umístění.

Před zahájením vrcholu akce, kterým byl bezesporu právě exhibiční duel staré gardy Sparty Praha, pronesli svou uvítací řeč starosta Kovářova Pavel Hroch a prezident místního klubu Vladimír Král. Akce se zúčastnil i předseda píseckého okresního fotbalového svazu Michal Řezáč. Matka Vladimíra Fořta obdržela od organizátorů krásnou kytici jako vzpomínku na svého milovaného syna.

Samotné exhibiční utkání nabídlo vynikající fotbalovou podívanou. Netradičně do pole se postavil bývalý reprezentační brankář Daniel Zítka, jehož obvyklé místo mezi třemi tyčemi zaujal Jiří Bobok, kterého si jistě pamatujete z branky Sparty nebo Jablonce. Na sklonku kariéry si Bobok zachytal i za kyperskou Larnaku.

Do vedení se v Kovářově dostali právě Sparťané, když prostřelil domácího brankáře po centru Martina Haška stále ještě aktivní fotbalista Jiří Jarošík (v současné době bez angažmá). Statečně bojující Výběr Kovářova ale dokázal odpovědět, o vyrovnání se postaral Marek Smetana. Přesto skončila první polovina střetnutí výhrou Sparty, v jejímž dresu nastoupil i spoluorganizátor akce a fotbalista Bernartic Filip Škoch. Po krásné kombinační akci s Markem Kinclem vstřelil branku na 2:1 pro Spartu Josef Jarolím.

O poločasové přestávce kopali vybraní mladíci z místního fotbalového klubu pokutové kopy na Jakuba Koháka – režiséra, herce, baviče a především velkého fanouška Sparty, který jinak nastupoval v letenském útoku. Na kariéru brankáře v oddílu SK Slavoj Houslice tak zavzpomínal jen o přestávce.

Ve druhém poločase, před jehož začátkem proběhla minuta ticha, pokračovala převaha hostujících borců. Po brance Kincla a dalším střeleckém úspěchu Jarošíka byl stav už 4:1. Kovářovští se přesto nevzdávali a díky dvě brankám v závěru výsledek kosmeticky upravili. Prosadili se Holub a Bílý.

O řízení všech duelů se postarala trojice rozhodčích Svoboda, Švagr a Šika, po jejichž závěrečném hvizdu byl největší zájem o dvě nejatraktivnější persóny celého odpoledne. Nejvíce podpisů či společných fotografií rozdali bezesporu Jakub „Kohy“ Kohák a Jiří „Jedle“ Jarošík.

 Konečné pořadí:

1. TJ ZD Kovářov

2. SK Klučenice

3. FC Chyšky

4. Sokol Hrazánky

Nejlepší hráč: Tomáš Slivka (TJ ZD Kovářov)

Nejlepší brankář: Jindřich Žák (SK Klučenice)

TJ ZD Kovářov nad 30 let – AC Sparta Praha stará garda 3:4 (1:2) Branky: Smetana, Holub, Bílý – Jarošík 2, Jarolím, Kincl.

Sestava Sparty: Bobok – Vrabec (K), Zítka, Jeslínek, Bažant, Jarolím, Stracený, Jarošík, Budka, Vít, Hašek, Kincl, Kohák, Škoch. Manažer Jaroslav Bartoň.

Ve středečních Milevských novinách čtěte kompletní výsledkový servis či rozhovory se starostou Kovářova Pavlem Hrochem a hercem Jakubem Kohákem.

Pavel Pubal

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace