banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Radimovický koňák

    Čtvrtek 20.6 16:00 - Radimovice u Želče

    35. ročník přespolního běhu.

  • Veletrh volnočasových aktivit

    Čtvrtek 20.6 9:00 - Písek, KD

    Účastníkům se představí organizace a spolky, které poskytují volnočasové aktivity ve městě. Součástí bude i doprovodný program zahrnující ukázky činností a tréninkových hodin zaměřených na děti a mládež.

Zobrazit všechny události
 

Nález vojenské munice zaměstnal pyrotechniky

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Policejní pyrotechnici měli plné ruce práce. Hned dvakrát museli v Českých Budějovicích vyjíždět k nalezené munici.

K prvnímu případu byli přivoláni ve čtvrtek 5. září, a to do jedné výkupny druhotných surovin. Policisty zavolal pracovník sběrny, který zde objevil dělostřeleckou minu ráže 82 mm. Druhý výjezd byl do objektu bývalých vojenských kasáren, kde při bourání jedné z budov byla na půdě nalezena vojenská munice. Pyrotechnici na místě zjistili, že se jedná o šestnáct signálních nábojnic, jeden náboj ráže 20 mm a několik kusů nábojů Tokarev ráže 7,65x25. Pyrotechnici munici v obou případech zajistili a odvezli k bezpečné likvidaci.
Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace