Nemocnice v Jindřichově Hradci je v kraji třetí, která zakázala návštěvy - Jižní Čechy Teď!
6. 1. 2017 19:57

Nemocnice v Jindřichově Hradci je v kraji třetí, která zakázala návštěvy

JINDŘICHŮV HRADEC – Od čtvrtka 5. ledna až do odvolání jsou zakázané návštěvy v jindřichohradecké nemocnici. Důvodem je neustálé zvyšování počtu akutních respiračních onemocnění. „Zatím sice nejde o chřipkovou epidemii, ale rostoucí počet nakažených nám nedává jinou možnost. Například kapacita lůžkové části interního oddělení je již plná a stále k nám chodí další lidé s chřipkovým onemocněním. Proto jsme se rozhodli zakázat návštěvy v celé nemocnici. Výjimkou budou závažné důvody, kdy ošetřující lékař může návštěvu u pacienta povolit na nezbytně nutnou dobu," zmínil ředitel Nemocnice Jindřichův Hradec Miroslav Janovský.

 Už na Nový rok návštěvy zakázala nemocnice v Českých Budějovicích, o den později pak také táborská nemocnice. Jindřichův Hradec je tedy třetím městem v pořadí. Návštěvy nesmí také do Volyňské Léčebny a Domova pro seniory v Horní Stropnici.

 V prvním kalendářním týdnu letošního roku došlo podle informací Krajské hygienické stanice k dalšímu vzestupu hlášených případů akutních respiračních onemocnění a chřipky. Celkem je hlášeno 1440 případů onemocnění, to je o 19 procent více než v posledním týdnu loňského roku. Nemocnost se zvýšila ve všech věkových skupinách. Vzestup chřipkových onemocnění je o 115 procent. V populaci koluje chřipkový virus chřipky typu A. Situaci Krajská hygienická stanice v Českých Budějovicích hodnotí jako období plošného šíření chřipkových a akutních respiračních onemocnění. Epidemický práh zatím nebyl překročen.

Diskuse k článku

Pro přidávání komentářů je nutné se přihlásit / registrovat.