Nemocnice v Jindřichově Hradci je v kraji třetí, která zakázala návštěvy
Už na Nový rok návštěvy zakázala nemocnice v Českých Budějovicích, o den později pak také táborská nemocnice. Jindřichův Hradec je tedy třetím městem v pořadí. Návštěvy nesmí také do Volyňské Léčebny a Domova pro seniory v Horní Stropnici.
V prvním kalendářním týdnu letošního roku došlo podle informací Krajské hygienické stanice k dalšímu vzestupu hlášených případů akutních respiračních onemocnění a chřipky. Celkem je hlášeno 1440 případů onemocnění, to je o 19 procent více než v posledním týdnu loňského roku. Nemocnost se zvýšila ve všech věkových skupinách. Vzestup chřipkových onemocnění je o 115 procent. V populaci koluje chřipkový virus chřipky typu A. Situaci Krajská hygienická stanice v Českých Budějovicích hodnotí jako období plošného šíření chřipkových a akutních respiračních onemocnění. Epidemický práh zatím nebyl překročen.

Diskuse k článku