Nezletilci popíjeli na Sokolském ostrově v Budějovicích alkohol. Dva nadýchali 1,5 promile
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Operátor městského kamerového systému zaznamenal v pátek 21. března po deváté hodině večer na Sokolském ostrově skupinku zjevně nezletilých osob, mezi kterými kolovala lahev alkoholu. Strážníci po příjezdu na místo zastihli čtyři děti ve věku 15 až 17 let. Dva chlapci v sobě měli 1,5 promile.
Přistižená mládež se snažila strážníkům namluvit, že žádný alkohol nepila. „Jenže následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol ukázala u dvou výsledek více než 1,5 promile a dva nadýchali kolem 0,5 promile alkoholu,“ uvedla mluvčí českobudějovické městské policie Věra Školková.
Následně čtveřice strážníkům tvrdila, že pivo přinesli kamarádi, kteří už odešli. „Jejich jména pochopitelně nevěděli. Nezletilce si z rukou strážníků převzali jejich rodiče. Případ bude mít dohru na oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu,“ dodala Věra Školková.

Diskuse k článku