Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Noční soutěž v Mlakách neodpouští žádnou chybu

MLADOTICKÉ MLAKY – Osada Mladotické Mlaky u Drhovle hostila v sobotu 16. července večer tradiční noční soutěž v požárním útoku. Pořádají ji dobrovolní hasiči z Pamětic. Soutěž je specifická v tom, že je oproti jiným kláním nejvíc podobná zásahu hasičů u požáru. Voda se saje z rybníka a hadice se ze základny neroztahují, ale hasiči je sbalené rozhazují – pěkně postaru. Sání z rybníka prověří schopnosti strojníka, který se nemůže spoléhat na rychlé nalití vody do stroje z kádě. Síla a stáří mašiny hraje v tomto typu útoku menší roli, něž v klasické soutěži. Navíc hasiči na mírně osvětlené dráze dělají i víc chyb, což se projevilo i v sobotu.

Do Mlak se sjelo šest mužských týmů a dva ženské. K vidění bylo hned několik generací stříkaček, které spolu sváděly vcelku vyrovnané boje. Obě kategorie vyhrál sbor dobrovolných hasičů z Čížové. Podrobnosti přineseme ve středečních Píseckých postřezích. 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace