Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Trio Tones

    Čtvrtek 14.11 19:00 - Kaple sv. Maří Magdaleny, Kostelní I / 20, Jindřichův Hradec

    Koncert.

  • Ronley Teper & The Lipliners

    Čtvrtek 14.11 19:30 - Dada Club Kasper, Kostelní 73, Jindřichův Hradec

    Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Osmnáctiletý „bitkař“ Martin Beránek: Všichni bojujeme o flek a chceme se ukázat

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Bojovník. To je asi ta nejvýstižnější charakteristika osmnáctiletého útočníka ČEZ Motoru České Budějovice Martina Beránka, který si už v minulé sezoně vysloužil důležité místo v prvoligovém kádru a trenér Václav Prospal na něho hodně sázel. Svou houževnatou povahu Beránek dnes prokázal hned v prvním přípravném utkání před domácími fanoušky, když ve tvrdém duelu s kazašským Pavlodarem neváhal shodit rukavic a za férovou bitku s hostujícím Išmametěvem si vysloužil uznalý aplaus budějovických fanoušků. „Soupeře jsem dohrál u mantinelu a asi jsem mu dal trošku ramenem do hlavy. Jemu se to moc nelíbilo, tak mě sekl. Něco jsme si povídali a už se to mlelo,“ smál se osmnáctiletý klučina, který si nedělá přehnaný respekt z žádného soupeře.


Co jste si tak povídali?

Něco jsme si řekli anglicky, on mi asi říkal něco i rusky, ale takové ty klasické anglické výrazy jsme si rozuměli. (smích)

Byl jste dnes více nabuzený, nebo bitka spíše vyplynula ze situace?
Spíš to vyplynulo, protože jsem si to nechtěl nechat líbit. Myslím, že v přípravě je to dost časté. Tím spíš teď u nás, protože je nás v kádru hodně a všichni bojujeme o flek, chceme se nějak ukázat. Rozhodně to ale není tak, že bych se chtěl za každou cenu rvát.

Nepřišlo vám, že bylo celé dnešní utkání až příliš vyhrocené?
Možná jo, ale jak říkám, v přípravě je to docela normální, protože už díky hitům a bojovnosti na sebe upozorníte, chcete být vidět. Akorát jak chytil ten soupeř Davida Gilberta zezadu za hlavu, to už bylo hodně přes čáru. Není divu, že za to dostal trest do konce utkání. Pak už se to trochu vezlo a bylo to vyhecované.

Co se týče hokejové stránky, asi vám ale utkání příliš nevyšlo...
Hlavně první třetina byla z naší strany hodně ospalá, něco tomu chybělo. Ve druhé třetině už jsme se zvedali a ve třetí myslím, že jsme je jasně tlačili. Kazaši už se k ničemu moc nedostávali. Sice jsme tedy nepředvedli extra výkon, ale je fajn, že měl vzestupnou tendenci. Konec byl dobrý.

A jak se zatím v přípravě cítíte vy osobně?
Nastoupil jsem do druhého zápasu. Hrál jsem v Milevsku proti Plzni, pak proti Kometě Brno jsem měl volno. Dnešní zápas bych s tím v Milevsku moc nesrovnával, protože tam se udělalo zle Honzovi Tlačilovi a já měl navíc ráno trénink, takže jsem byl trochu vyčáchlej a nakonec to kluci dohrávali bez nás na tři lajny.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Kam dál?

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace