Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Hasiči míří na mistrovství republiky do Trutnova. Profesionálové i dobrovolní z Pikova a Ledenic

Start! Takhle vyráželi Jihočeši loni, kdy se republikové mistrovství konalo v Českých Budějovicích.

Start! Takhle vyráželi Jihočeši loni, kdy se republikové mistrovství konalo v Českých Budějovicích.

JIŽNÍ ČECHY - Dnes oficiálně začíná mistrovství republiky v požárním sportu. Na jihu Čech je ještě v čerstvé paměti velkolepý šampionát, který loni hostily České Budějovice. Letos se tedy jihočeští hasiči musí obejít bez domácího prostředí. Kromě profesionálů, kde tým tvoří výběr z jihočeských záchranářských jednotek, nastoupí také vítězové krajské soutěže dobrovolných hasičů - muži z Pikova a ženy z Ledenic.

 

Loni se jihočeský výběr profesionálů na šampionát chystal s velkými ambicemi. Bezpochyby obstál v silné konkurenci se ctí, ale závada na hasícím přístroji, která Jihočechy odsunula na 8. místo, hodně mrzela. Letos jihočeský výběr, který vede do Trutnova ředitel Hasičského záchranného sboru v Jindřichově Hradci Jan Všetečka, hlásí spíš oslabení. Skončili někteří zkušení závodníci, do týmu se zapracovávají noví borci. Jihočeský kraj budou reprezentovat trenér a zároveň závodník Martin Hrádek, Radim Švehla, Stanislav Šmíd, Michal Doktor, Pavel Janů, Marek Šenkýř a Jaroslav Poukar, všichni z Jindřichova Hradce, Jan Ježek a David Hájek z českobudějovické stanice HZS a také Ivan Pěnča ze Strakonic, který si loni vedl skvěle i v soutěži jednotlivců. "Jelikož někteří zkušení borci skončili nebo jsou zranění a máme z velké části nové závodníky, budu rád za jednociferný konečný výsledek," střízlivě hodnotí letošní šance Jan Všetečka. Prefesionálové měří síly ve čtyřech disciplínách - běhu, výstupu na cvičnou věž, ve štafetách a v požárním útoku.

Současně se v Trutnově odehraje i mistrovství republiky dobrovolných hasičů. Tam se loni už tradičně probojovali vítězstvím v krajské soutěži hasiči z Pikova na Táborsku a dosáhli zatím nejlepšího výsledku, když byli celkově sedmí a v požárních útocích dokonce na stupních vítězů. Loni také prolomilo dlouhodobou krajskou vládu hasiček z Ledenic ženské družstvo ze Smrkova na Táborsku a nevedlo si na nováčka vůbec špatně - patřila mu 14. příčka ze 17 ženských týmů. Letos na krajské soutěži v Prachaticích se vítězkami opět staly hasičky z Ledenic na Českobudějovicku a ty také budou reprezentovat Jihočeský kraj v soutěži žen na víkendovém mistrovství. Dobrovolní hasiči soutěží ve stejných disciplínách jako profesionálové s výjimkou výstupu na cvičnou věž.

Trutnov ode dneška hostí 500 hasičských sportovců a do neděle 28. června mezi ně rozdělí 210 medailí v jednotlivých disciplínách, soutěžích jednotlivců i družstev. 

 

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace