Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Hejtman ocení mimořádné osobnosti Zlatou šupinou. Navrhnout je můžete i vy

Ilustrační foto

Ilustrační foto

JIŽNÍ ČECHY – Zlatou šupinu udělí hejtman Jiří Zimola už potřetí. Znáte někoho, kdo si zaslouží ocenění za mimořádné činy a celoživotní práci, nebo někoho, kdo se zasloužil o rozvoj či dobré jméno Jihočeského kraje v nejrůznějších oblastech? Neváhejte ho navrhnout.

 

Nominace lze zaslat na emailovou adresu cenahejtmana@kraj-jihocesky.cz. Musí obsahovat stručný životopis nominovaného a důvod, proč by dotyčný měl cenu získat. Uzávěrka je k poslednímu srpnu tohoto roku. Cenu předá hejtman u příležitosti státního svátku v říjnu.

Cena hejtmana má podobu Zlaté šupiny, a to proto, že šupina nejen, že přináší štěstí, ale symbolizuje i rybářství, kterým je Jihočeský kraj proslulý.

V jízdárně zámku Hluboká nad Vltavou loni ocenění převzal lékař a profesor Miloš Velemínský, spisovatelka Markéta Zinnerová, filmový architekt Jindřich Goetz, čestný předseda SK Dynamo Zdeněk Čadek, trojnásobný vítěz Stanley Cupu Jaroslav Pouzar, akademik Zdeněk Žemlička nebo Blanka Milfaitová, která doma i ve světě proslula výrobou marmelád.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace