pondělí 20.1 10:00 až 11:00 - Tábor, Knihovna - Pobočka na Sídlišti nad Lužnicí

• Jana Kubová - obrazy

středa 8.1 až pondělí 29.6 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

Soutěže (1)

Hradiště dál doma válcuje soupeře, Planá schytala deset gólů

PÍSEK/HRADIŠTĚ – Zatímco na venkovních hřištích se fotbalistům Hradiště příliš nedaří, domácí zápasy jim vycházejí na výbornou. V dalším kole nejnižší krajské soutěže smetli loňského účastníka A třídy Planou nad Lužnicí 10:1. Domácí šli do vedení po čtvrt hodině, kdy své gólové představení načal David Čejka. O pět minut později byl za likvidační zákrok na Martina Čarka vyloučen gólman hostí Bohumil Brandštýl a bylo jasné, že Planou čekají těžké chvíle. Z následné penalty přidal druhou trefu Čejka. Do přestávky se rozjetí domácí prosadili ještě třikrát a střelec prvních dvou branek dokonal hattrick. Ve druhé půli Hradiště pokračovalo ve válcování soupeře, nasázelo dalších pět branek a utkání bez debat ovládlo. Jediné dvě šmouhy pro domácí celek byly inkasovaná branka po přímém kopu, která zkazila čisté konto Michala Kašky a zranění kolene Martina Čarka. Toho po ošetření musela odvézt záchranná služba. Hradiště zůstává doma stoprocentní a dýchá na záda první trojce.

TJ Hradiště – TJ Sokol Planá nad Lužnicí 10:1 (5:0)

Branky: Čejka 4, M. Valach 2, Nimburský, Matějka, D. Pichlík, Hubička – Ubl

Rozhodčí: Novotný – Ovčáček, Vlach. ČK: 0:1 (20. Brandštýl). ŽK: 0:0. Diváků: 143

Hradiště: Kaška – Vyrostek, P. Valach, D. Pichlík, Hubička – Čejka, Matějka (72. Jonszta), Suk, Nimburský - Čarek (20. Tichava), M. Valach

Planá: Brandštýl – Handrejch, Polišenský, Anděl, Janovský, Kolský, Štiak, Pospíchal, Drtina (83. Hofbauer), Ubl (73. Broukal), Přibyl