Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Myslivecký ples

    sobota 18.1 20:00 - Radomyšl, KD

    K tanci a poslechu zahraje skupina Scéna.

  • Retro disco s Milošem Zemanem

    sobota 18.1 20:00 - Katovice, Sál KD

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Jihočeští hasiči v Třeboni na zámku převezmou služební medaile

TŘEBOŇ – Nejlepší jihočeští profesionální hasiči převezmou v pondělí 22. října služební medaile HZS ČR. Na zámku v Třeboni jim je dopoledne předá ředitel jihočeského sboru Lubomír Bureš. Slavnostnímu aktu bude předcházet složení služebního slibu nových příslušníků HZS Jihočeského kraje.

 

Služební medaile, které jsou udělovány každoročně u příležitosti státního svátku vzniku samostatného státu, uděluje generální ředitel Hasičského záchranného sboru České republiky. „Budou předány medaile Za věrnost II. stupně a Za věrnost III. stupně," uvedla mluvčí hasičů Vendula Matějů a dodala, že významnější služební medaile Za věrnost I. stupně, Za zásluhy o bezpečnost a Čestná medaile předá na zámku ve Zbirohu 6. listopadu generální ředitel HZS ČR Drahoslav Ryba.

Součástí slavnostního předání věrnostních medailí bude také složení služebního slibu nových příslušníků HZS Jihočeského kraje. Ten přijal 17 nových hasičů. „Devět z nich ho bude skládat v rámci oslav 100 let od vzniku československého státu 27. října v Praze na Hradčanském náměstí. V Třeboni bude slibovat dalších osm nových jihočeských hasičů," upřesnila Vendula Matějů.

Ředitel HZS Jihočeského kraje Lubomír Bureš také, jak bývá v posledních letech již pravidlem, předá medaile HZS Jihočeského kraje. Uděluje je významným osobnostem uvnitř i vně sboru. Kdo bude letošním oceněným bude jasné 22. října na zámku v Třeboni.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace