Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Letní bouřka přinutila hasiče vyměnit hadice za motorové pily

Požár - Kučeř , Autor: HZS

Požár - Kučeř     Autor: HZS

JIŽNÍ ČECHY – Nejdřív požáry a v noci popadané stromy. Letní počasí si nebere servítky a hasiči musí jednat. O úterním odpoledni likvidovali požáry. V noci kvůli bouřce a velkým poryvům větru zasahovali zhruba u 160 událostí.

 

Úterní dusno a parno si vyžádalo několik požárů. Především v odpoledních hodinách zasahovali hasiči u několika požárů obilí a strnišť. Likvidace ohně byla v některých případech komplikovaná větrem, kterým se požár šířil mnohem rychleji.

Dva hektary strniště zaměstnaly v úterní dopoledne čtyři jednotky hasičů u Řepice. Požár zničil přibližně dva hektary a šířil se na blízký les. „Zasahující hasiči ze stanice Strakonice ve spolupráci s dobrovolnými hasiči obcí Řepice, Strakonice a Štěkeň však požár rychle zastavili a již krátce po 12. hodině velitel zásahu nahlásil, že i zcela zlikvidovali,“ popsala událost Vendula Matějů, mluvčí hasičů. Příčinu vzniku požáru, který způsobil škodu 10 tisíc korun, šetří HZS.

Osmdesátitisícovou škodu způsobil další požár čtyř hektarů obilí a čtyř hektarů slámy hořících u Drhovle, ten ale dostali hasiči rychle pod kontrolu. Obilí hořelo také u Rohozné, pole vzplálo o pár minut později také na Prachaticku u Strunkovic nad Blanicí, část Malý Bor. Požár obilí si také vyžádal zásah hasičského sboru na poli u Ratibořských Hor.

„Zásah pěti jednotek si vyžádal další požár vzrostlého obilí a strniště u obce Kučeř. Požár zasáhnul plochu 18 hektarů. Shořely čtyři hektary vzrostlého obilí a čtrnáct hektarů strniště. Operační důstojníci k likvidaci požáru vyslali profesionální jednotku ze stanice Milevsko a jednotky SDH obcí Bernartice, Hrejkovice, Milevsko a Kučeř. Hasiči požár dostali před 16. hodinou pod kontrolu,“ uvedla Vendula Matějů s tím, že škody se vyšplhaly na 110 tisíc korun.

Noc byla krušná hlavně na Strakonicku a Písecku

Po horkém dni přišla očekávaná bouřka doprovázená silným větrem. Od půl druhé do osmé hodiny ranní zasahovali hasiči zhruba u 160 událostí spojených s bouřkou. Největší práci měli se stromy popadanými na silnici. Nejvíc stromů muselo být vyklizeno na Strakonicku, jednalo se asi o 60 zásahů a na Písecku, kde bylo nutno provést 50 zásahů. „Nemáme hlášené žádné zraněné osoby ani škody na majetku. Přestože v tuto chvíli naše jednotky stále ke spadaným stromů ještě vyjíždějí, situace se již uklidnila,“ doplnila Matějů.

Fotogalerii doplňují fotografie noční bouřky v Táboře, které nám zaslala čtenářka Jitka Kolářová.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace