Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Lidé jezdí na dovolenou do Chorvatska nebo Itálie. Jinam si netroufají

Ilustrační foto , Autor: Archiv

Ilustrační foto     Autor: Archiv

JIŽNÍ ČECHY – Vzhledem k uplynulým událostem lidé vybírají obezřetněji, kam se vydají na letošní letní dovolenou. Podle informací cestovních kanceláří zájem o zájezdy do Tuniska zcela opadl od konce června, kdy zde došlo k teroristickému útoku, při němž přišlo o život několik desítek turistů. Řecko má mezi dovolenkovými destinacemi také složitou pozici kvůli dramatické finanční situaci v zemi.

 

Jak dříve uvedla pro média tuniská ministryně pro cestovní ruch, Tunisko očekává ztrátu 515 milionů dolarů. Země tak přijde zhruba o 12,5 miliardy korun kvůli poklesu cestovního ruchu. „Na Tunisko se teď opravdu nikdo ani neptá. Kdo si zájezd již zaplatil, neruší ho, ale lidé Tunisko nevyhledávají,“ řekla nám Jarmila Čepová, majitelka českobudějovické cestovní kanceláře CK Máj. Připomněla také, že lidé ztrácí zájem celkově o severoafrické destinace, mezi nimi také Egypt. Když se ale chtějí klienti vydat někam letecky, vybírají nejčastěji Turecko.

O Řecko prý zájem také opadává, jak nám potvrdila pracovnice z táborské cestovní kanceláře D-Tour. V zemi sice v nedávné době nedošlo k teroristickým útokům, ale lidé se bojí, že se zde zavřou banky a Řecko zbankrotuje. „Ani do Řecka lidé nechtějí, mají z toho respekt,“ sdělili nám z cestovní kanceláře, přičemž potvrzují trend, že rodiny i páry raději míří do Chorvatska nebo na sever Itálie. Tedy do bližších i cenově dostupnějších destinací.

Afrika je pro většinu cestovatelů stigmatizovaná. „Pokles zájmu o severní Afriku pociťujeme v posledních dnech intenzivně. A u Řecka se lidé bojí, že nebudou mít dovolenou v klidu kvůli tomu, že je země na pokraji bankrotu. Oblíbené tak zůstávají Chorvatsko a Itálie,“ shrnuje současnou situaci Helena Soukupová ze strakonické cestovní kanceláře Strakotour.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace