Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Maškarní bál

  sobota 29.2 14:00 - Sedlice, Sokolovna

 • Hasičský ples

  sobota 29.2 20:00 - Radomyšl, KD

  K tanci a poslechu zahraje kapela Johny Band Písek.

Zobrazit všechny události
 

Milan Chovanec zavítal do Jihočeského kraje

JIŽNÍ ČECHY - Ministr vnitra se včera setkal se zástupci měst a kraje, navštívil ale také zásahovou jednotku policie Jihočeského kraje, hasiče a zaměstnance České pošty. Podle jeho slov je bezpečnostní situace v Jihočeském kraji dlouhodobě stabilizovaná. Počet trestných činů klesá.

 

Ministr vnitra slíbil, že bude stále prosazovat, aby pro zajištění bezpečnosti obyvatel posílilo do roku 2020 policii dalších 4000 strážců zákona. „Chceme policisty co nejvíce vracet do ulic, aby mohli v terénu řešit problematiku vyloučených lokalit s vyšší kriminalitou. Takovéto lokality jsou i v Jihočeském kraji. Na základě úkolu od pana premiéra předjednávám možnost navýšení počtu policistů s ministry Andrejem Babišem a Pavlem Bělobrádkem. Shodli jsme se na tom, že jde o legitimní požadavek k diskusi, teď zjišťujeme, kde v rozpočtu na nové policisty, ale také hasiče najít prostředky. Bezpečnost občanů je jedna z našich priorit,“ uvedl ministr vnitra Milan Chovanec.

 Bezpečnostní situace v Jihočeském kraji:

 • Počet trestných činů v roce 2014 – 14 683, tj. o 337 méně než v roce 2013
 • V roce 2014 policie objasnila o 297 trestných činů více než v roce 2013
 • Škody způsobené trestnou činností v r. 2014 – 833 453 000 Kč, tj. o 410 868 000 Kč méně než v roce 2013

Pošta Partner v jižních Čechách

S vedením České pošty i s jejími zaměstnanci Milan Chovanec debatoval o dalším směřování podniku i o schválení novely zákona o poštovních službách. Vláda Bohuslava Sobotky tento týden souhlasila s návrhem, díky kterému Česká pošta nebude muset plošně rušit pobočky ani hromadně propouštět zaměstnance. „Od zástupců obcí jsem získal informace, že jim jde hlavně o to, aby pošta u nich v obci zůstala. Už jim tak nezáleží na tom, zda půjde o kmenovou pobočku nebo o tzv. Poštu Partner. Jižní Čechy jsou krajem s velkou rozlohou a menším zalidněním. Chceme proto, aby i ve zdejších v menších obcích zůstaly pro lidi služby, které pošta nabízí,“doplnil Milan Chovanec.

Ministr vnitra také uvedl, že pošta po celé republice musí aktivně hledat další možnosti svého vývoje. Za správnou cestu rozvoje považuje Milan Chovanec převod poboček na franšízy, tzv. Pošty Partner, tedy plnohodnotné pobočky, které místo pošty provozují např. obce či soukromníci. Zatímco dnes není v jižních Čechách ani jedna pobočka Pošty Partner, do konce roku by jich mělo být 13 a jejich počet bude dále růst.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace