Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Mladí sportovci dostanou peníze i bezpečnější branky

Ilustrační foto

Ilustrační foto

JIŽNÍ ČECHY – Mladí sportovci v regionu dostanou víc peněz. Jihočeský kraj podpoří mládežnický sport prostřednictvím dalších dvou grantových projektů celkovou částkou 5,730 miliónu korun. Prvních 3,115 milionu korun si mezi sebe rozdělí devatenáct jihočeských sportovních mládežnických klubů v rámci programu Dotace pro rozvoj mládežnického sportu. Uvolnění této sumy projednalo na svém zasedání zastupitelstvo Jihočeského kraje.

 

„Podpora sportovních aktivit dětí a mládeže je reakcí na současnou situaci, kdy se nedostatek pohybových aktivit populace v České republice stává stále naléhavějším celospolečenským problémem. Situace v našem kraji přitom rozhodně není lepší,“ uvedl hejtman Jiří Zimola.

Podpora mládežnického sportu je ale jednou z aktivit činností v této oblasti. Velkou pozornost  kraj věnuje také zajištění bezpečnosti mladých na sportovištích. Dva milióny korun poskytl na nákup bezpečných branek pro jihočeské mládežnické fotbalové kluby. Poskytnutí dotace pro Nadační fond na podporu fotbalové mládeže z rozpočtové rezervy Jihočeského kraje schválili krajští zastupitelé v květnu.

„Branky, jejichž případný pád či převrácení nikoho nezraní, jsou významným počinem pro zajištění bezpečnosti na sportovištích v regionu. Před třemi roky jsme byli prvními, kde se rozhodl s touto problematikou zásadně vypořádat,“ zdůraznil v této souvislosti hejtman.

231 bezpečných branek získá 79 jihočeských mládežnických oddílů. První část dodávky bude realizována letos, zbývající část pak v průběhu roku 2016.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace