Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Motocyklovému talentu Adamu Vyskočilovi koronavirus překazil přípravu

Jeden z nejlepších píseckých sportovců, Talent roku 2019 a Mistr České republiky v minimoto racing, devítiletý Adam Vyskočil, se po zimní přípravě začal chystat na první závody, které se měly uskutečnit už koncem února na okruhu na předměstí města Turína. Jenže s rostoucím počtem nakažených Covid-19 v Itálii, se pořadatel na poslední chvíli rozhodl závod zrušit. V tu chvíli bylo už jasné, že i naplánované jarní prázdniny nadějného jezdce, které chtěl strávit na italských okruzích, vzaly za své a Itálie přestala být pro motorky zemí zaslíbenou. Přesto však bylo potřeba trénovat, aby byl Adam připraven na otevření závodních okruhů.

Nastalou nouzovou situaci se snažil vyřešit otec, mechanik, řidič, kuchař a manažer malého borce Michael Vyskočil: ,,Hledali jsme alternativy, kde se co nejlépe na nadcházející sezonu připravit. Rozhodování nebylo složité, na stole ležela nabídka od našeho největšího podporovatele Ondry Metely z Děčínského Profi-Moto, abychom s nimi jeli do Španělska kam i on vyrážel za moto tréninkem. Ondra měl jet sám v dodávce plně naložené motorkami a jeho parťáci měli přiletět až na místo. Rozhodli jsme se mu dělat společnost, aby mu cesta nebyla dlouhá, neboť první cíl byl až v jižním Španělsku ve městě Cartagena. Čekalo nás 2.500km a 30 hodin cesty.

Úřadující mistr ČR tedy začal trénovat ve španělské Cartageně,,V den příjezdu jsme ihned začali trénovat, a já připravoval další stroje. Po šesti hodinách trénování však přišla první špatná zpráva, Česká republika zakázala vycestování posledním účastníkům naší výpravy. Od této chvíle jsme v tom s Ondrou byli sami. Následující den probíhal naprosto dle našich představ. Teplo a krásný okruh připravený jen pro nás, abychom mohli jezdit a jezdit celý den. Ve více jak ve 20 stupních byl trénink sice plodný, ale po zimní pauze i unavující.“

Motoristickému sportu však nepřál ani Pyrenejský poloostrov. ,,Ta nejhorší zpráva nás ale čekala v šest večer. Vedení místního okruhu nám oznámilo, že dnešním dnem veškeré sportovní aktivity na místním okruhu končí, ale nejen to, od této doby že jsou uzavřené veškeré okruhy napříč Španělskem. Následoval tak poslední Adamův trénink, který ukončil se slzami v očích. V sobotu v ranních hodinách jsme opustili Cartagenu a po dvou dnech zamířili na tu stejně dlouhou cestu do České republiky. Domů jsme dorazili v neděli 15. března dopoledne a nastoupili nařízenou čtrnáctidenní karanténu.“

Sice je teď talentovaný závodník odříznut od své motorky, ale i tak se těší na novou sezonu, která bude určitě minimálně tak úspěšná jako ta loňská. ,,Nezoufáme, připravená technika funguje na výbornou díky Vladimíru Váchovi a jeho VM Motoru. Hned jen co to bude možné, začínáme v plném nasazení, tak aby nás nic nepřekvapilo a mohli jsme navázat na loňský rok, který byl pro malého jezdce velmi úspěšný. Nejen v domácím šampionátu, kde nenašel přemožitele, ale připomeňme si i desáté místo v mistrovství Itálie, šesté místo v italském seriálu MMCI nebo šesté místo na Mistrovství Evropy v Holandsku,“ zavzpomínal na nedávné úspěchy otec Michael Vyskočil.

Diskuse k článku - 4 příspěvky
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • Zuzka S. 

  Reagovat

   

  Držte se kluci! Adam je hvězda a těšíme se na další zprávy, doufám, že to bude evropský titul! Ahoj z hranic!

  Vloženo 25.3.2020 17:16:00

  • Kuchař 

   Reagovat

    

   Děkujeme! Bojujem, musíme! Opět i letos uděláme maximum pro co největší úspěch a reprezentaci naší republiky, kraje, Písku!

   Vloženo 25.3.2020 17:21:33

 • Fanoušek 

  Reagovat

   

  Moc držíme palce, ať ti to jezdí a můžeš dobře reprezentovat Písek i Čechy! Jste borci celá rodina, obdivuju to nasazení!

  Vloženo 25.3.2020 17:03:03

  • Kuchař 

   Reagovat

    

   Děkujeme moc! Máme radost, že se nám fanouškovská základna rozrůstá a ujišťuji Vás, že i letos, i v tak nelehkém začátku, uděláme maximum!

   Vloženo 25.3.2020 17:18:56

   Vaše reakce:

   Zbývá znaků: 1200
    
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace