Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Diskuzně vzdělávací večer - Setkání s chiropraktikem

  Úterý 18.2 18:00 - Milevsko, KD

 • Brémští muzikanti aneb po dobrém do Brém

  Úterý 18.2 17:00 - Klub pod kinem, Vyšší Brod

  Pohádka pro děti.

Zobrazit všechny události
 

Na besedě o bezpilotních letadlech u Čížové padala ostrá slova

Majitel firmy Primoco Ladislav Semetkovský. , Autor: Petr Eliáš - Jižní Čechy Teď

Majitel firmy Primoco Ladislav Semetkovský.     Autor: Petr Eliáš - Jižní Čechy Teď

ČÍŽOVÁ – Napjatá a bouřlivá. Taková byla veřejná beseda v Čížové, kam přijel v pondělí 16. září s lidmi mluvit o hlučném testování bezpilotních letadel sám majitel vývojářské firmy Ladislav Semetkovský. Jako moderátor debaty ho přivítal starosta obce Tomáš Korejs, který je také členem petičního výboru proti provozování těchto strojů nad územím obce.

Ladislav Semetkovský je majitelem firmy Primoco UAV SE, která od února provozuje letiště v Krašovicích mezi Pískem a Čížovou. Besedu s občany prý inicioval sám Ladislav Semetkovský po dvou peticích a podnětech na hygienickou stanici, které vzešly od místních. Vadí jim nepříjemný hluk motorů bezpilotních strojů a poukazují i na to, že letadla krouží i nad zastavěným územím, což nesmí. Ladislav Semetkovský ale oponuje, že se to neděje. Kritici tvrdí, že záměrně manipuluje s daty o okruzích letů a uvádí schválně menší poloměry, než jaké piloti ve skutečnosti dělají. Majitel firmy si při debatě také musel několikrát z očí do očí poslechnout tvrdou kritiku. Našli se lidé, kteří mu řekli, že lže a je arogantní.

Na besedě toho zazěnlo opravdu hodně. Středeční tištěné Písecké postřehy ji detailně popíší. Směrem k veřejnosti padla na besedě vstřícná informace, že firma už tři dny létá s upravenými stroji a hlučnost se podle společnosti snížila o 50 procent. Kritici ale odpovídali, že nepříjemný zvuk je slyšet pořád. Ladislav Semetkovský slíbil, že budou dále pracovat na snižování hlučnosti a nebránil se ani zveřejňování dat o pohybu letadel, aby vyvrátil kritiku, že se létá nad obydleným územím. Uvedl, že firma bude po protestech lidí létat o pracovních dnech od devíti do 17 hodin.

Více v Píseckých postřezích. 

 

Diskuse k článku - 11 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 • martin 

  Reagovat

   

  Majitel opět lhal ,že dodržuje povolení UCL. Dne 6.9.2019 prováděla firma z Č.B.měření hluku u Topělce. Drony mají povolení létat od UCL max. do výšky 300 m. Podle zprávy ,měření bylo prováděno ve výšce 500 m a je tam i potvrzení ,že výuka a zkoušky se provádí ve vyšších výškách.(zprava je na stránkách letiště Krašovice ,kam ji dal majitel) i toto potvrzuje a svědčí o charakteru majitele.UCL potvrzuje ,že došlo k porušení povolení. Já nechci byt dobrým sousedem s člověkem, který od začátku lže občanům. Věřím ,že pravda zvítězí nad lži.

  Vloženo 6.10.2019 12:09:13

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Reaguji na článek paní Hiršlové v Píseckých postřezích, ve kterém na adresu pana Semetkovského pěje chválu a není divu, když se její potomek uchází o místo v jeho firmě nebo už ho dokonce má. Ona každý den ráno odjíždí za prací do Písku a vrací se , až po "akci", když už je ticho.Hluk na venkově byl vždy, to je pravda, ale cirkulárky a sekačky hlučí třeba jen hodinku nebo dvě , ale ten"Trabant" létající nám celý den nad hlavami bych ve svém věku už slýchala na doživotí. Obec žádný užitek z provozu firmy nemá, protože pan majitel odvádí daně ze své činnosti nejspíše v Praze.Takže si snad opravdu máme pořídít ucpávky nebo klapky na uši a snad i na oči , jak nám radí paní Hiršlová? Doufám, že zdravý rozum zvítězí.
  Důchodkyně z Čížové.

  Vloženo 22.9.2019 12:14:38

 • Pavel 

  Reagovat

   

  Jen aby se obyvatelé Čížové nezbláznili.Letadla nedělají takový hluk,jak oni proklamují ale prostě nechtějí tam žádnou firmu.Proč si myslíte,ýe je prázdná bývalá traktorová stanice?protože obyvatelům vadil hluk traktorů.Je ta smetánka z Písku,která tam má domy a to je vše.

  Vloženo 17.9.2019 23:37:29

  • Andrea 

   Reagovat

    

   Vážený pane, přijeďte, zažijte a pak suďte.

   Vloženo 18.9.2019 13:22:07

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   "Vážený" pane Pavle, zřejmě nejste ze zmíněné lokality ani širokého okolí, protože jinak byste nepsal takové kraviny !!!!
   Za prvé se nejedná o letadla, je třeba číst článek pořádně.
   Za druhé v Čížové žijí moji rodiče, jsou již oba v důchodu (takže celý den jsou doma) a to, co v posledních měsících kvůli DRONŮM zažívají je nesnesitelné!
   Za třetí sleduji od samého začátku ve všech médiích, kde se k celé kauze kdy vyjadřoval pan Semetkovský - majitel, který letiště provozuje a něco tak arogantního z jeho strany jsem již dlouho nikde nečetla !!!!!!!!!!!
   A mohla bych pokračovat za čtvrté, za páté a tak dále . . . . .

   Vloženo 20.9.2019 15:36:48

 • Jaroslav 

  Reagovat

   

  Držím palce lidem z Čížové. Hlavně aby nebyl zájem majetného podnikatele nadřazen zámům většiny slušných lidí.

  Vloženo 17.9.2019 20:13:26

 • Honza 

  Reagovat

   

  Je to slyšet až do Třebkova,vůbec se nedivím,že místním lidem vadí to monotóní několika hodinové bzučení...

  Vloženo 17.9.2019 18:40:17

  • Pavel 

   Reagovat

    

   Máte chodit do práce a nesedět doma.Pak by vám hluk nevadil

   Vloženo 17.9.2019 23:39:13

   • Jana 

    Reagovat

     

    Myslite,ze lidé chodí do prace pouze v době 9-17hod kdy maji drony létat? Byl jste někdy na noční a potreboval se zrovna v teto dobe vyspat, protože jdete na další noční? Evidentně ne,tak se radši zdrzte těchto hloupych komentářů

    Vloženo 18.9.2019 12:01:50

    • Honza 

     Reagovat

      

     Spunty do usi to vyresi... :)

     Vloženo 18.9.2019 21:28:20

     • Jana 

      Reagovat

       

      Ano. A co duchodci,co tam žijí? Maji chodit se spuntama v uších po zahradě?

      Vloženo 19.9.2019 10:34:15

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace