Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Na Jihočeské hasičské lize v Krči padaly rekordy, praskaly hadice a kvůli dobrému jídlu se přehřála mašina

KRČ – Jednoznačně skvělé pokračování nedělní soutěže Jihočeské hasičské ligy v Krči navázalo na soutěž v Křenovicích. Zatímco v sobotu zkomplikoval soutěž vítr, nedělní slunce některé týmy i jednotlivce nabíjelo tak, že padaly rekordy, na jiné působilo opačně. V každém případě to byla soutěž velmi náročná pro soutěžící i organizátory. Celkem čtyřicet týmů změřilo své síly v požárním útoku během tří hodin.

 

Nejlepší čas měli muži z Šipounu a to neuvěřitelných 16:84, ale jejich pravý proud měl dokonce čas 16:73. Z ženských týmů si nejlépe vedly Žernovice s celkovým časem 18:30 a časem na levém proudu 17:79. Padly také čtyři neplatné pokusy u mužů a jeden u ženského týmu. Občas praskla hadice, někdy se stříkalo z větší dálky než bylo v plánu, jindy spadl koš nebo nenasál vodu. Ženám z Krče zapnul strojník mašinu, a v klidu odešel pro jídlo. Tým si musel půjčit jiný stroj.

Celkově byla soutěž rychlá, akční, dobře zorganizovaná a díky horku také velmi náročná. Co však nelze upřít organizátorům ani soutěžícím? Vynikající kázeň a ohleduplnost, díky které vše skvěle šlapalo. Více ve středečním vydání Píseckých postřehů.   

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace