Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Před začátkem jara se okresní fotbaloví sudí Písecka radili

Jeden z rozhodčích Libor Kaštánek chtěl udělat radost všem sparťanům a přišel na jednání v tom správném dresu. Navíc, sice neveřejně, ale objektivně přiznal, že držení se píská opravdu málo a tomuto problému zaměří více pozornosti. , Autor: Václav Kozma

Jeden z rozhodčích Libor Kaštánek chtěl udělat radost všem sparťanům a přišel na jednání v tom správném dresu. Navíc, sice neveřejně, ale objektivně přiznal, že držení se píská opravdu málo a tomuto problému zaměří více pozornosti.     Autor: Václav Kozma

PROTIVÍN - V Protivíně pořádal Okresní fotbalový svaz Písek pravidelný půlroční seminář fotbalových rozhodčích, kterého se povinně zúčastňují okresní sudí a dobrovolně i rozhodčí vyšších soutěží z Písecka. Z celkového počtu čtyřiadvaceti okresních arbitrů se dostavilo osmnáct, ostatní byli řádně omluveni a pro ně bude stanoven náhradní termín. OFS Písek využívá služeb i dvaceti rozhodčích vyšších soutěží, bez kterých by se v řízení okresních soutěží neobešel. Z těch dorazilo dobrovolně na okresní seminář patnáct.

 

Jednání zahájil předseda Okresního fotbalového svazu Písek Michal Řezáč a pak hned předal slovo nové komisi rozhodčích ve složení: předseda Petr Kotalík, Jakub Matyš, Václav Němec, která celou akci dál řídila.

Na tomto semináři se rozhodčí zabývali výkladem úpravy pravidel a hlavně pravidel fotbalu malých forem. Důležitým bodem jednání byl stále se snižující počet rozhodčích okresního měřítka a plány, jak tomuto nepříjemnému trendu zabránit.

Kromě jiného se probíral i způsob řízení problematických zápasů, diplomatické jednání sudích s problémovými hráči a funkcionáři a v neposlední řadě citlivé posuzování utkání těch nejmenších fotbalistů. Pro ně jsou sice dána jednotná pravidla, ale v různých krajích, okresech i na jednotlivých hřištích jsou aplikována rozdílně, proto pro někoho i nesrozumitelně.

 

OFS Písek hledá nové rozhodčí

Okresní fotbalový svaz Písek prostřednictvím své komise rozhodčích vyhlašuje nábor nových mladých sudích, kterým chce do jejich začátků vytvořit přijatelné a motivační podmínky.

Co by měl zájemce o funkci rozhodčíhosplňovat?

Důležitá je základní znalost fotbalových pravidel a neméně důležitou vlastností je zodpovědnost, kterou rozhodčí potřebuje. Rozhodčí by měl být starší patnácti let a mohou se přihlásit i ženy. Nejvíce zkušeností a praxe rozhodčí získá až na hřišti.

Čím nové tváře přilákat do řad rozhodčích? Mladé fotbalové rozhodčí může čekat slibná kariéra, kterou si mohou přivydělat např. na studia. Ti starší si zase mohou prodloužit svou fotbalovou kariéru přímo na hřišti. Pro nové rozhodčí výkonný výbor  OFS zařídí základní povinnou výbavu rozhodčího zdarma (2 x dres, trenky, stulpny, píšťalku, žlutou a červenou kartu)!

V některém z dalších vydání středečních papírových Píseckých postřehů přineseme rozhovor s předsedou komise rozhodčích OFS Písek a ligovým čárovým sudím Petrem Kotalíkem. 

 

Diskuse k článku - 1 příspěvek
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
  • Vladislav Tanáč 

    Reagovat

     

    Zásadně nesouhlasím, že kolega Kaštánek přišel v tom správném dresu.

    Vloženo 17.3.2017 13:41:48

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace