Úterý 19.2 18:00 - Planá nad Lužnicí, knihovna

Beseda s Petrou Steinerovou a péči o pleť.

Miss čtenářů Jižní Čechy TEĎ

Která soutěžící se vám líbí nejvíce?

První okrsková hasičská soutěž Protivínska startovala ve Skalách

SKÁLY – Pět hasičských družstev ze Skal, Protivína, Krče a dvě družstva z Milenovic se pustila do požárního útoku v letos první soutěži okrsku Protivín. Ta proběhla v sobotu 7. května na fotbalovém hřišti ve Skalách.

Součástí okrskových závodů je také překážkový běh na 100 metrů. V něm nejlépe zabodoval Aleš Fürst z SDH Milenovice, který v loňském roce reprezentoval v celostátním kole svůj domovský hasičský sbor a skončil jako třetí nejlepší z republiky. Jeho čas ve Skalách byl 18,78. Svůj osobní rekord dal na soutěži v Praze, kde zaběhl v čase 17,50. Průměrné časy této soutěže se pohybovaly okolo dvaceti sekund. Pod průměrem byl také skvělý běžec Václav Šupitar mladší. Rovněž z SDH Milenovice. Při hasičském útoku se nejlépe dařilo mužům z Krče, kteří tuto disciplínu vyhráli s časem 24,91. Druhé místo vybojovali hasiči z Platanu Protivín s časem 31,66 a třetí byli hasiči z Milenovic s časem 34,29. V seniorech nejlépe zabodovalo družstvo ze Skal. Jejich čas byl 43,47. V celkovém součtu postoupilo do dalšího boje v okrsku s největším počtem bodů družstvo mužů z Krče, následovala družstva Milenovic a Platanu Protivín. Více naleznete ve středečním vydání Píseckých postřehů.