Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • XXVIII. Reprezentační ples města

    sobota 25.1 20:00 - Divadelní sál Střelnice, Masarykovo nám. I / 107, Jindřichův Hradec

    K tanci a poslechu hraje taneční orchestr BARET, večerem provází Ivo Apfel. Host: Freddie Mercury (Peter Paul Pačut).

  • Maškarní bál pro děti

    sobota 25.1 15:00 - Katolický dům, Dačice

    Hry a zábava pro celou rodinu, občerstvení zajištěno.

Zobrazit všechny události
 

Ráno hořela truhlárna v Protivíně

PROTIVÍN - Škodu ve výši 500 000 korun zatím vyčíslil vyšetřovatel hasičů po požáru v truhlárně, která hořela dnes v brzkých ranních hodinách v ulici M. Krásové v Protivíně.

 

K požáru vyjeli v 4.49 hodin profesionální hasiči ze stanic Vodňany a Písek, poplach byl vyhlášen také pro jednotku místních dobrovolných hasičů. U požáru zasahovalo nakonec pět cisteren a automobilový žebřík. Hasiči likvidovali požár v budově briketárny, nad kterou v půdním prostoru hořely uskladněné piliny a zásobník. Požár se podařilo rychle dostat pod kontrolu. Již v 5.18 hodin velitel zásahu hlásil lokalizaci požáru s tím, že se podařilo zabránit rozšíření požáru do dalších budov truhlárny.

Dohašovaní pak hasičům zabralo další hodiny. Hasiči pečlivě měřili okolní objekty termokamerou, rozebírali a dohašovali veškerá ohniska briketárny, a to včetně technologie odsávání, ve kterém byly také hořící piliny. Zcela uhašen byl požár krátce před 9. hodinou dopoledne.

V briketárně nikdo nebyl, zranění nejsou hlášena Vyšetřovatelé vyloučili několik vyšetřovacích verzí, tou nejpravděpodobnější příčinou vzniku požáru, se kterou nyní pracují, je technická závada.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace