Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

V Bechyni hořel v úterý pod silničním mostem les

 Autor: HZS Jihočeského kraje

    Autor: HZS Jihočeského kraje

BECHYNĚ – Dvě jednotky hasičů zasahovaly včera odpoledne u požáru lesního porostu v Bechyni. Vyjížděli sem profesionálové z Týna nad Vltavou a také místní dobrovolní hasiči. Hlášení, které přišlo ve 14:08 hodin, mluvilo o požáru lesního porostu pod zdejším silničním mostem. Hasiči k ohni museli přivádět vodu i z řeky.

 

„Když profesionální hasiči přijížděli na místo, byla zde již přítomna jednotka Sboru dobrovolných hasičů obce Bechyně. Ta již vytvořila dopravní vedení vody a týnská jednotka pak zřídila od vlastní cisterny další. V řece následně hasiči vytvořili čerpací stanoviště, kterým doplňovali vodu do cisterny," popsala zásah mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Na místě hořelo hlavně listí, křoví a vzrostlý strom. Hasičům se oheň podařilo dostat rychle pod kontrolu. A úplnou likvidaci ohlásil velitel zásahu před půl čtvrté odpoledne. „Závěrečný průzkum provedla týnská jednotka termokamerou. Poté bylo požářiště předáno Policii ČR. Vzniklá škoda a příčina vzniku požáru je zatím předmětem šetření," dodala mluvčí.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace