Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Michail Bulgakov - Mistr a Markéta

  středa 19.2 19:30 - Městské divadlo, o.p.s., Český Krumlov

  Divadelní představení.

 • Jak se dělá tanečník

  středa 19.2 10:00 - Milevsko, KD

  Baby balet Praha.

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

V hlavní roli třikrát spánek a policisté hned mají práci

Ilustrační foto. , Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

Ilustrační foto.     Autor: Tomáš Přibyl - Jižní Čechy Teď

JIHOČESKÝ KRAJ – Jihočeští policisté informovali o třech případech, které se staly v posledních dnech, a vždy při nich měl nějakou roli spánek. V prvním případu šlo o tak opilého řidiče, že za volantem usnul a ve druhých dvou o muže, kteří si zřejmě zábavou zmoženi ustlali na lavičkách, a někdo je při tom okradl.

 

Případ „unaveného" řidiče řeší policisté v Jindřichově Hradci. V neděli ráno tu opilý muž vyjížděl z parkovacího místa a pak zamířil na výjezd z parkoviště. Tam zastavil a zřejmě usnul. „Muže za volantem probudili strážníci městské policie a ihned přistoupili k jeho kontrole. Řidič se na výzvu strážníků dobrovolně podrobil dechové zkoušce, když nadýchal přes 1,70 promile alkoholu," řekla policejní mluvčí Hana Millerová.

Jeden z mužů okradených na lavičce byl mladý muž v Sezimově Ústí II. V neděli někdy kolem 4:15 hodin si ustlal na lavičce autobusové zastávky v ulici Rudé Armády. „Svůj iPhone SE šedé barvy nechal volně odložený vedle sebe. Zloděj si takovouto příležitost nenechal ujít. Mladík vyčíslil svou škodu na částku 8 000 korun," řekl táborský policejní mluvčí Miroslav Doubek. Policie žádá případné svědky, aby se jí ozvali.

A prakticky totožný případ se stal v neděli ráno i v Českých Budějovicích. Tady okradený muž usnul zhruba ve čtyři hodiny nad ránem a spal do sedmi na zastávce Poliklinika Jih. „Po probuzení zjistil, že ho někdo okradl. Neznámý pachatel mu z vnitřní strany zapnuté kožené bundy odcizil pánskou peněženku černé barvy s finanční hotovostí, mobilním telefonem značky Samsung a osobní doklady. Celková škoda dosáhla výše bezmála 6 000 korun," řekla policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová.

Zřejmě je tak třeba připomenout staré okřídlené: Lidé bděte... 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace