Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

V Krči měla premiéru Jihočeská hasičská liga

KRČ - V Krči u Protivína se v neděli 13. července běželo sedmé kolo Jihočeské hasičské ligy. V té účinkují druhým rokem domácí borci a nevedou si vůbec špatně. Třetím místem na domácí soutěži se posunuli na celkovou pátou příčku mezi víc než padesátkou bodovaných týmů. Liga bude mít celkem patnáct kol.

Na soutěž do Krče dorazilo celkem 26 mužských týmů. Domácí A tým šel na start jako první a dobrým časem 18,37 vteřiny nastavil laťku. Jak se později ukázalo, to nejlepší bylo k vidění hned zpočátku. Jako druhé startovaly Žernovice. Tým z Prachaticka je několikanásobným vítězem Šumavské ligy a na popředí tabulky rekordů na sklopné terče i v Jihočeské lize. Rekord drží s hodnotou 17,05 Nevcehle z Jihlavska, a to už od roku 2003. Žernovice se v roce 2011 přiblížily na 17,07 a jsou v tabulce rekordů třetí. V Krči daly Žernovice v neděli čas 17,39 a tím se usadily na špici. Mezi Žernovice a domácí Krč se ještě prodral na druhou příčku Sedlec z Budějovicka, který o setinu vteřiny předčil domácí. Velmi pěkné čtvrté místo zaujali hasiči ze Stoklasné Lhoty na Táborsku, doplnění jihočeskými mistry v hasičském sportu z Pikova. 

Soutěž se ale vyznačovala také vysokým počtem neplatných pokusů - v mužích byly čtyři. Z týmů Písecka se nezadařilo Jehnědnu, Milenovicím ani Záboří, které i přes nezdar s rozpojenou proudnicí sportovně dokončilo. Dobrý výsledek dal Tálín. Celkově je Krč zatím v Jihočeské lize pátá s 66 body, první Netřebice mají 89 bodů. Následují Sedlec, Žernovice a Halašovice. Pak už Krč. 

V ženské soutěži pokračovala smůla týmů z Písecka. Z dvanácti startujících týmů čtyři nebodovaly, právě Milenovice a Záobří. Domácí děvčata z Krče bodovala, jak si přečtete ve středu v Píseckých postřezích. Ženskou část soutěže v Krči vyhrály hasičky Chlumu před Mydlovary a Srubcem. Celkově v Jihočeské lize vede v ženách Srubec před Chlumem a Lišovem A. 

Tady je fotorepo Iva Bukače. 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace