Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

V Písku se utkaly nejlepší hasičské týmy z okresu

PÍSEK – V sobotu 31. května obsadili fotbalové stadiony v Písku hasiči. Konala se tu okresní soutěž v požárním sportu. Podle pravidel by se měli účastnit vítězové soutěží jednotlivých okrsků, ale jak sdělili rozhodčí, přihlásit se může každý.

 

Soutěže odstartovaly v 8.30 překážkovými disciplínami, odpoledne se hasiči předvedli v královské disciplíně – požárním útoku. Před startem posledních dvou týmů sice trochu zlobila technika, porouchala se startovací pistole, ale po její celkem rychlé opravě soutěž mohla být dokončena a nakonec mohli svůj um předvést všichni.

Soutěžily týmy žen, mužů, dorostenců a seniorů, kteří bojovali jen v požárním útoku. Ostatní skupiny absolvovaly ještě další disciplíny – štafetu na 4x100 metrů a běh na 100 metrů. Konečné pořadí určil součet umístění v jednotlivých kategoriích. Při shodě bodů rozhodoval čas v požárním útoku.

Na třetím místě v ženské soutěži skončily hasičky z Jehnědna, druhé byly ženy z Milevska a z výhry se radovalo družstvo z Podolí I.

Na třetím místě v kategorii mužů se umístil tým Milevska, druhé skončilo Jehnědno a vyhráli muži z Krče, kteří excelovali ve všech třech disciplínách. A vyhráli i soutěž seniorů, za nimi na druhém místě se umístil  tým Branice a třetí skončili senioři z Vlastce.

„Vítězství jsme docela čekali, zvítězili jsme už posedmé. Radost je průměrná, pořádná spokojenost přijde, až přivezeme pohár z kraje,“ podělil se o dojmy Jiří Hanzl z týmu vítězné Krče. Zároveň pozval na 7. kolo Jihočeské hasičské ligy, kde se utkají nejlepší týmy regionu. Hostit ji budou právě v Krči, a to 13. července.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace