Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Více peněz dobrovolným hasičům. Vláda má jednat o zřízení fondu na jejich podporu

Ilustrační foto , Autor: P. Eliáš

Ilustrační foto     Autor: P. Eliáš

JIŽNÍ ČECHY – I jihočeští dobrovolní hasiči by měli v nejbližší době dosáhnout na větší finanční podporu. Vláda se bude v červenci poprvé zabývat opatřeními na podporu činnosti dobrovolných hasičských jednotek. Vedle legislativních změn připravuje nový fond, z kterého se mají financovat investiční potřeby hasičů. Na sobotním sjezdu Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v Pardubicích to řekl premiér Bohuslav Sobotka a ministr vnitra Milan Chovanec. Do fondu by v příštím roce mělo přijít 200 milionů korun od státu, kraje by měly přispět 150 a obce 50 miliony korun.

 

Podle premiérových slov se připravuje dotační program, který by měl podpořit investice do techniky a hasičských zbrojnic.Podílet se na něm má nejen státní rozpočet, ale i rozpočty krajů a obcí.

Vláda se má zabývat také otázkou nemocenské, kterou dostávají dobrovolní hasiči, pokud onemocní nebo utrpí úraz v důsledku zásahu. Mluví se také o zvýhodnění zaměstnavatelů dobrovolných hasičů, ať již daňovými úlevami nebo jinou formou podpory.

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace