Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Maškarní bál

    sobota 29.2 14:00 - Sedlice, Sokolovna

  • Hasičský ples

    sobota 29.2 20:00 - Radomyšl, KD

    K tanci a poslechu zahraje kapela Johny Band Písek.

Zobrazit všechny události
 

Vítězem Jihočeské sestřičky se stala letos Střední zdravotnická škola Tábor

 Autor: Nemocnice České Budějovice

    Autor: Nemocnice České Budějovice

STRAKONICE - V sobotu se ve strakonické nemocnici uskutečnil čtvrtý ročník odborné soutěže Jihočeská sestřička roku. V kategorii vyšších odborných škol a vysokých škol zvítězil tým Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické České Budějovice, v kategorii středních škol tým Střední zdravotnické školy Tábor, která se zároveň stala absolutním vítězem.

 

„Vítězům gratulujeme! Soutěžící celkově odvedli skvělé výkony a já doufám, že se jim v naší nemocnici líbilo," říká předseda představenstva strakonické nemocnice Tomáš Fiala. Myšlenkou akce je představit studentkám a studentům oboru praktická sestra, porodní asistentka a všeobecná sestra lůžkové zdravotnické zařízení a v něm modelaci skutečných situací, prověřit jejich vědomosti i praktické odborné znalosti. „Odměnou za absolvování náročných soutěžních úkonů je navazující galavečer s vyhlášením výsledků, předáním odměn a doprovodným zábavným programem," dodává Michal Čarvaš, zakladatel projektu Jihočeská sestřička a člen představenstva Jihočeských nemocnic.

Smyslem Jihočeské sestřičky je prezentace nemocnic Jihočeského kraje jako případného zaměstnavatele stávajících i budoucích absolventů. „Nápad na realizaci této akce vychází ze soutěže Medik roku, kterou v roce 2015 vymysleli a zrealizovali zaměstnanci a vedení prachatické nemocnice," říká ředitel prachatické nemocnice Michal Čarvaš. „Jelikož se akce studentům medicíny líbila a byl na ni velký pozitivní ohlas, rozhodli jsme se udělat i něco podobného pro střední zdravotnický personál. Chtěli jsme pozvat studentky a studenty oboru praktická sestra, porodní asistentka, záchranář a všeobecná sestra do našich nemocnic, nachystat pro ně zajímavý soutěžně odborný program i společenský večer. Vnímáme tuto profesi jako velmi důležitou a záslužnou, proto jsme ji touto soutěží chtěli více zviditelnit a poděkovat těm, kteří se pro ni rozhodli."

Soutěž je rozdělena do dvou kategorií – první je zastoupena studenty čtvrtých ročníků středních zdravotních škol oboru praktická sestra, druhá studenty 3. ročníku VOŠ a VŠ oboru všeobecná sestra a porodní asistentka. „Je to z toho důvodu, aby byla soutěž vůči středoškolákům spravedlivá," vysvětluje Klavíková, hlavní sestra strakonické nemocnice, která měla organizaci Jihočeské sestřičky letos na starosti.

Záštitu nad čtvrtým ročníkem soutěže převzala hejtmanka Jihočeské kraje Ivana Stráská a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Kategorie I. Vyšší odborná škola, vysoká škola
Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, České Budějovice 1
Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích Zdravotně sociální fakulta 2
Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích Zdravotně sociální fakulta 3
Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích Zdravotně sociální fakulta 4
Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, České Budějovice 5

Kategorie II. Střední zdravotnická škola
Střední zdravotnická škola, Tábor 1
Střední zdravotnická škola, Písek 2
Střední zdravotnická škola, Tábor 3
Střední zdravotnická škola, Jindřichův Hradec 4
Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, České Budějovice 5
Střední odborná škola zdravotnická a Střední odborné učiliště, Český Krumlov 6
Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, České Budějovice 6
Střední zdravotnická škola, Písek 6
Střední odborná škola zdravotnická a Střední odborné učiliště, Český Krumlov 6
Střední zdravotnická škola, Jindřichův Hradec 6

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace