Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Železným hasičům déšť nevadil

PÍSEK – Nedělní deštivé odpoledne asi odradilo řadu diváků, ale k jejich vlastní škodě – hasiči se naopak do závodu pouštěli snad ještě s větší vervou.

„Jednalo se o závod v disciplínách TFA, což volně překládáme jako Nejtvrdší hasič přežije. Tenhle závod pocházející z USA lépe než požární sport simuluje podmínky reálného zásahu, to znamená silové disciplíny, válení těžkého břemene, roztahování a smotávání hadic, vybíhání do schodů a podobně. Cílem je, aby si hasiči sáhli na dno svých sil,“ vysvětluje Lukáš Nebes, velitel Hasičů města Písku. A povedlo se to v neděli? „No, u některých určitě,“ směje se Nebes.

Závodníci dorazili ze Záhoří, Jehnědna, ale i z větší dálky – Mnichovic, Příbrami. V Písku se pořádá závod TFA třikrát do roka – kromě Cipískoviště ještě letní Memoriál Václava Daňka a na podzim výběh na rozhlednu Jarník. Původně se mělo vybíhat na Úřad práce, ale tam se to bohužel nepodařilo domluvit, a tak hasiči běhali aspoň do schodů kulturního domu. Zvítězil „lovec pohárů“ Lukáš Jenší z SDH Krč, mezi třemi závodícími hasičkami byla nejlepší Lucie Cihlářová z Podolí.    

-zaj-

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace