Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 

Zvládnout krizi se naučí děti s pomocí hasičů. Už ve školce

 Autor: HZS

    Autor: HZS

JIŽNÍ ČECHY - Co dělat při požáru, povodni, ohrožení cizím člověkem nebo třeba mimořádné události v elektrárně Temelín. Jak postupovat ve chvíli, kdy je potřeba se ukrýt nebo evakuovat. Koho ve chvíli krize poslouchat a jak rozeznat ty, kteří pomáhají. O to, aby potřebné informace znali už i ti nejmenší, se postarají jihočeští hasiči.

 

V regionu spustili unikátní projekt. V průběhu pěti let seznámí všechny předškolní a školní děti s pojmy, jako je varování, evakuace, ukrytí, nebo úlohou jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému. Reagují tak na rizika, která se objevují ve stále větší míře i v České republice.

Samozřejmě reagujeme na hrozby a rizika, jejichž počet bohužel neklesá, spíše naopak. Přitom lidé velmi často nevědí, jak se v takových situacích chovat. I proto se soustřeďujeme na ty nejmenší. Vůbec ale nenahrazujeme úlohu školek a škol, naopak s nimi maximálně spolupracujeme,“ upřesňuje význam projektu mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů. Hasiči se přitom soustředí na školy a školky. I ty nejmenší děti se učí, jak rozlišit například hasiče, policisty nebo záchranáře, případně co dělat, když uslyší pojmy jako evakuace.

Pilotní projekt, do kterého se zatím zapojilo sedm škol s více než sedmi stovkami dětí, hasiči odstartovali po dohodě s energetiky v okolí temelínské elektrárny.  Postupně by se ale mělo dostat na všechny v Jihočeském kraji.

S testovací částí projektu skončí hasiči příští týden. Znovu se projekt rozjede v příštím roce.

 

 

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace