Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Setkání rodičů s dětmi

    pondělí 20.1 10:00 až 11:00 - Tábor, Knihovna - Pobočka na Sídlišti nad Lužnicí

  • Jana Kubová - obrazy

    středa 8.1 až pondělí 29.6 - Strakonice, Šmidingerova knihovna

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Soutěže (1)

 

Po řece Otavě plula neobyčejná plavidla

PÍSEK – Tradiční neckyáda se v Písku konala už podeváté. Jako vždy se jelo od lávky u Portyče k restauraci U Sulana. Na start se postavilo sedm plavidel. K vidění byl Středověký hrad, Sáňky, plavidlo Concordia nebo duo Točte se, pardálové, které symbolicky vezlo i přepravku od piva Pardál.

Ačkoli počet plavidel oproti loňskému roku klesl, panovala u Otavy skvělá atmosféra. Historie písecké neckyády sahá až do devadesátých let, kdy se první ročníky plulo okolo městského ostrova. „Moc to tam neteklo, tak jsme neckyádu přesunuli k Sulanovi,“ uvedl Miroslav Pokorný. Jedinou podmínkou je doplout do cíle, a to se povedlo letos naštěstí všem. Pro posádky Sáněk, Latinského Anusu a Concordie však plavba pokračovala ještě o pár kilometrů dál. „Plavíme se už od Smetáka a poplujeme až na Cajsku,“ prozradila posádka latinského Anusu.

Co přinese příští jubilejní desátý ročník neckyády je ve hvězdách. „Určitě, když půjde o desátý ročník, tak vymyslíme něco, aby to bylo trochu jiné,“ slíbil Miroslav Pokorný z pořádajícího Divadla Pod čarou.

Letošní plavidla: 1. Šroťáci., 2. Kluk, co si přišel hrát s kamením, 3. Středověký hrad, 4. Točte se pardálové, 5. Sáňky, 6. Latinský Anus, 7. Concordia.

Aneta Zdeňková

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace