Kdy a kam

  • Pletky s Vlastou

    středa 27.3 9:00 - Písek, Senior Point

    Nebuďte s ručními pracemi doma, vezměte klubíčka, háčky, jehlice i své rozpracované modely a přijďte se podělit o zkušenosti, zeptat se na jiné postupy.

  • Folková legenda Nezmaři ~ křest velkého zpěvníku

    středa 27.3 19:00 - Písek, Divadlo Fráni Šrámka

Zobrazit všechny události
 
 
 
 

Miss Sezimovo Ústí 2019 JcTEĎ

Která z dívek se vám líbí nejvíce?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Po sedmi letech místostarostka města rezignovala

Místostarostka Jitka Zikmundová , Autor: Archiv

Místostarostka Jitka Zikmundová     Autor: Archiv

ČESKÝ KRUMLOV – Dnes vpodvečer, ve čtvrtek 27. června, rezignovala na schůzi zastupitelstva na pozici místostarostky Jitka Zikmundová Zikmundová (Sdružení nezávislých – Město pro všechno), a to z osobních důvodů. Svou funkci složí k 31. červenci a zůstane jen zastupitelkou. Místostarostka Jitka Zikmundová prý byla hlavní iniciátorkou vyhlášky omezují otevírací dobu restaurací a barů v centru Českého Krumlova.

V Českém Krumlově začala kolovat petice proti její osobě, která prý pro její rozhodující krok nehrála žádnou roli. Mrzelo jí, že vzhledem k její poslední iniciativě začali Českokrumlováci pohrdat její dvacetiletou prací, že necítí podporu ani důvěru z řad koalici i opozice. ani z řad koalice.
Českým Krumlovem v posledních týdnech hýbala petice se stovkami podpisů za odvolání Jitky Zikmundové. Podle místních podnikatelů byla hlavní iniciátorkou vyhlášky, která měla omezit otevírací dobu restaurací a barů v centru města. Přestože se na nařízení nakonec radní neshodli, organizátorům petice vadilo, že vedení města o takovém kroku vůbec uvažovalo.
Místní podnikatelé, včetně autora petice Pavla Vlasáka a provozovatele dvou restaurací, tento návrh berou jako zásadní omezení svobody podnikání a jsou názoru, že člověk, prosazující takové vyhlášky by neměl být ve vedení města.
Jitka Zikmundová od začátku považovala petici za nedorozumění. Příprav vyhlášek se jen účastnila. Existuje úkol z rady města a tým na něm pracuje. Jako předsedkyně kulturní komise a komise pro cestovní ruch jí bylo uloženo, aby vyhlášku projednala.
Proti její zastávání funkce místostarostky nejsou jen podnikatelé, ale i jiné skupiny a jednotlivci občanů města, kteří jí zazlívají značné cestování po světě a nezájem o lokální problémy.
Dvaačtyřicetiletá Jitka Zikmundová byla posledních sedm let tváří Českého Krumlova. Věnovala se hlavně kulturnímu dění a turistickém ruchu. Řešila problém umístění otáčivého hlediště v zámecké zahradě a hrozící vyškrtnutí Českého Krumlova ze seznamu UNESCO.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace