Policie už zná totožnost cyklisty, který vzal v Budějovicích zapomenutý notebook
ČESKÉ BUDĚJOVICE – Až rok vězení hrozí cyklistovi, který začátkem května využil nepozornosti majitele notebooku, který jej nechal položený v brašně na lavičce v Českých Budějovicích a tašku si odvezl, aniž by nález nahlásil.
Brašnu s notebookem a dalším příslušenstvím v celkové hodnotě 27 000 korun nechal majitel na lavičce na Zátkově nábřeží. Stačilo pár minut a projíždějící cyklista brašnu vzal a odjel. Muže zachytily kamery, policie zveřejnila jeho fotografie a požádala o pomoc při pátrání po jeho totožnosti. Psali jsme zde.
„Díky spolupráci se sdělovacími prostředky a širokou veřejností již policisté znají totožnost podezřelého. Je jím muž (roč. 1988) z Českobudějovicka. Policisté v těchto dnech zahájili úkony trestního řízení ve věci zatajení věci. Případ prověřují ve zkráceném přípravném řízení, muž by tak měl do dvou týdnů stanout před soudem. Za tento trestný čin mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok,“ informovala mluvčí českobudějovické policie Štěpánka Schwarzová.

Diskuse k článku