Policisté už mají muže, který v sobotu střílel na vlak ve Volarech
Zobrazit galerii
(4)
PRACHATICKO - Policisté dopadli muže, který střílel v sobotu 13. srpna po 21. hodině ze vzduchovky na vlakovou soupravu posouvající se do depa ve Volarech. Ve vlaku byli v té době tři lidé. Střelec nikoho nezranil, předběžná škoda ale byla vyčíslená na sto tisíc korun. Ukázalo se, že muž byl opilý. Teď ho čeká soud.
Muž střílel v sobotu večer u kolejiště poblíž ubytovny v Tolarově ulici ve Volarech. „Něco málo vypil a několik zásobníků kovových kuliček vystřílel nejprve na stožár mezi kolejemi. Pak se tam připletl vlak,“ popsal mluvčí policie Jiří Matzner.
Ve vlakové soupravě byli v té době dva strojvedoucí a uklízečka. Naštěstí se nikomu z nich nic nestalo. Policistům pomohli střelce dopadnout svědci události. Muž teď bude své jednání vysvětlovat u soudu.

Diskuse k článku