Policisté už mají muže, který v sobotu střílel na vlak ve Volarech - Jižní Čechy Teď!
17. 8. 2022 11:07 Aktualizováno

Policisté už mají muže, který v sobotu střílel na vlak ve Volarech

Policisté už mají muže, který v sobotu střílel na vlak ve Volarech
Policisté už mají muže, který v sobotu střílel na vlak ve Volarech
Zobrazit galerii (4)
Policisté už mají muže, který v sobotu střílel na vlak ve Volarech
PRACHATICKO - Policisté dopadli muže, který střílel v sobotu 13. srpna po 21. hodině ze vzduchovky na vlakovou soupravu posouvající se do depa ve Volarech. Ve vlaku byli v té době tři lidé. Střelec nikoho nezranil, předběžná škoda ale byla vyčíslená na sto tisíc korun. Ukázalo se, že muž byl opilý. Teď ho čeká soud.




Muž střílel v sobotu večer u kolejiště poblíž ubytovny v Tolarově ulici ve Volarech. „Něco málo vypil a několik zásobníků kovových kuliček vystřílel nejprve na stožár mezi kolejemi. Pak se tam připletl vlak,“ popsal mluvčí policie Jiří Matzner. 

Ve vlakové soupravě byli v té době dva strojvedoucí a uklízečka. Naštěstí se nikomu z nich nic nestalo. Policistům pomohli střelce dopadnout svědci události. Muž teď bude své jednání vysvětlovat u soudu.

Monika Prokýšková
Monika Prokýšková

Diskuse k článku

Pro přidávání komentářů je nutné se přihlásit / registrovat.