Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Místní kolo soutěže

    středa 22.1 17:00 - Blatná, ZUŠ

  • Stopem se psem v Asii

    středa 22.1 17:00 - Městská knihovna Jindřichův Hradec, U Knihovny 1173, Jindřichův Hradec

    Beseda.

Zobrazit všechny události
 

Pondělní střet autobusu s cisternou v Litvínovicích si vyžádal čtyři zraněné

ČESKOBUDĚJOVICKO – Silně frekventovanou silnici I/3 v Litvínovicích zablokovala v pondělí 22. července v poledne dopravní nehoda autobusu a nákladního auta. Byly k ní vyslány všechny složky integrovaného záchranného systému. Šlo o patrový autobus, v němž cestovalo 73 osob (velké množství cizinců), a cisternu převážející nebezpečnou látku. V době příjezdu hasičů již u nehody zasahovala záchranná služba a Policie ČR.

 

„Zdravotníci měli ve své péči tři zraněné cestující z autobusu a zraněného řidiče nákladního auta. Vyproštění nebylo potřeba. Hasiči zajistili místo nehody a provedli protipožární opatření. Dalším průzkumem prověřili, že z cisterny neuniká převážená látka. Ani únik provozních kapalin jak z cisterny, tak z autobusu nebyl zjištěn," upřesnila jihočeská mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Jen dvě hodiny předtím na silnici II. třídy č. 159 za Týnem nad Vltavou ve směru na Březnice došlo k nehodě motorky značky BMW. „Zraněný motorkář ležel v době příjezdu hasičů v příkopu. Zasahující hasiči asistovali zdravotníkům při ošetření. Následně motorkáře z příkopu vynesli a zafixovali do celotělových vakuových nosítek," popsala Vendula Matějů. Do nemocnice byl transportován sanitkou.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace