banner3
Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

 • Mosty

  sobota 17.8 18:00 - Planá nad Lužnicí, Ostrov

  Art festival.

 • Tata boys

  sobota 17.8 20:00 - Veselí nad Lužnicí, Hlavní parkoviště veselských pískoven

  Koncert.

Zobrazit všechny události
 

Potvrzeno: Vězeňská služba ČR má táborský Všechov pro stavbu věznice jako prioritu

Simon Michailidis u táborského starosty Štěpána Pavlíka. , Autor: Vít Řezáč - Jižní Čechy Teď

Simon Michailidis u táborského starosty Štěpána Pavlíka.     Autor: Vít Řezáč - Jižní Čechy Teď

TÁBOR - Na úterý 15. ledna se vedení Vězeňské služby ČR objednalo na schůzku k táborskému starostovi. Proč? "Kdybychom nechtěli na Všechově stavět, tak tady nejsme," komentoval důvod návštěvy náměstek generálního ředitele vězeňské služby Simon Michailidis. Dorazil s dalšími třemi představiteli této instituce a dodal jen, že jde o dost dlouhodobý horizont. Jinak sdílný nebyl.

 

Schůzkou návštěvníci z Prahy potvrdili svá vyjádření z předchozí doby. Pro stavbu věznice v jižních Čechách je bývalé vojenské letiště na Všechově prioritní lokalitou. V zítřejším vydání Týdeníku Táborsko si můžete přečíst, co o proběhlé schůzce prozradil táborský starosta Štěpán Pavlík a jaké plánuje radnice další kroky. 

Diskuse k článku - 36 příspěvků
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
« Novější příspěvky 1 2 3 4  | Starší příspěvky »
 • Jiří 

  Reagovat

   

  Všude to odmítají a Tábor co? Př. Fišerovci odmítli zákaz petard a(přestože 3.500 lidí to žádalo) a hned měsíc po zamítnutí zákazu někdo vypustil petardu na Pražském sídlišti a vznikl požár, který zničil stromy a křoviny. Věznice je sice hlídaná, ale návštěvy vězňů nebudou zrovna vzorní občané. A námitka zvýšení pracovních míst je nesmysl.

  Vloženo 21.1.2019 23:37:26

 • Jirka 

  Reagovat

   

  Věznice by mi nevadila. Propuštěný vězeň jistě nebude škodit hned ve městě po propuštění. Stejně tak při nástupu. Přinese to pracovní příležitosti a letiště na Všechově bude mít konečně uplatnění. Takhle jen chátrá.

  Vloženo 20.1.2019 20:54:37

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Pro koho pracovní příležitosti ? Stavět ani projektovat to zcela jistě nebude žádná táborská firma a bachaře si přivezou svoje. Silně pochybuju, že budou vozit prádlo do nějaké místní prádelny a rovněž tak si nemyslím, že budou dovážet obědy z nějaké místní vývařovny.... a dost možná tady nebudou kupovat ani chleba, určitě mají už předjednané smlouvy se svými stálými dodavateli. To o pracovních místech je fakt alibismus nejvyššího stupně.

   Vloženo 22.1.2019 15:50:15

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Já bych chtěl Tábor s vysokou školou, sofistikovanou průmyslovou zónou, chytrými a řemeslně zručnými občany a bandu profitující na hlídání zločinců. Ať tu věznici dají zpátky ke Kolovratům u Prahy, kde je rozestavěná pod roku 1990. Třeby stát ušetřil 500.000.000 a půlku by mohl Táboru za radu.

  Vloženo 20.1.2019 13:41:31

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   ... ne s bandou profitují...

   Vloženo 20.1.2019 13:43:27

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  A co Ing. Maxová, ta bude muset být pro, ne?

  Vloženo 17.1.2019 08:20:13

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Ta jistě tyto komenty nečte, takže zbytečný výkřik do tmy.

   Vloženo 17.1.2019 10:27:48

 • anonymní čtenář 

  Reagovat

   

  Samo litr, že k městu navazují na Husovu tradici věznice nepatří. Nicméně teď se jasně ukáže, jaký jsme srabi. Totalita z nás tady udělala strašpytle a na Táborských setkání se na Žižku odkazujeme jen z důvodů pěněz. Kdyby byl ministrem spravedlnosti Pelikán, tak by se to dalo vyjednat. Teď snad jen přes pana Šedivého z KSČM. Na Piráty Babiš kašle. Začněme tomu říkat Babišova věznice. Zcela evidentně, to chce postavit jeho vláda.

  Vloženo 17.1.2019 08:16:56

  • anonymní čtenář 

   Reagovat

    

   Sorry navazující...

   Vloženo 17.1.2019 08:18:23

« Novější příspěvky 1 2 3 4  | Starší příspěvky »
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace