Jižní Čechy TEĎ - nejrychlejší zprávy z regionů
 
 
 

Kdy a kam

  • Oldřích Janota

    pátek 13.12 19:00 - Horká vana, České Budějovic

    Koncert.

  • Setkání seniorů

    pátek 13.12 16:00 - Záhoří, místní hostinec

Zobrazit všechny události
 

Požár v papírnách ve Větřní způsobil škodu za miliony

 Autor: HZS

    Autor: HZS

VĚTŘNÍ – V řádech milionů se bude počítat škoda, kterou napáchal v pondělí 11. listopadu odpoledne požár v papírenské firmě ve Větřní. Ohlášen byl po půl třetí, jeho úplnou likvidaci velitel zásahu hasičů nahlásil v 17.45 hodin. Příčina jeho vzniku je v šetření. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Českého Krumlova a dobrovolní hasiči obcí Větřní a Hořice na Šumavě. Hasiči průzkumem zjistili, že hoří jeden z výrobních strojů, konkrétně svinovač papíru. Požár během několika minut uhasili.

 

„Další ohniska požáru však našli pod zasaženým strojem v podzemní části. Zásah vedli po celou dobu v kompletní dýchací technice, požár zakouřil celou výrobní halu. A jelikož bylo nutné pokračovat právě ještě ve sklepních prostorách, musel si velitel zásahu vyžádat dovoz dalších láhví," popsala mluvčí hasičů Vendula Matějů. Z českobudějovické stanice bylo proto do Větřní dovezeno dalších 12 lahví a také pěnidlo na hašení.

Diskuse k článku - napište váš názor
 

Další zprávy z regionu

 
 

Diskuse ke článku

Zbývá znaků: 1200
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace